Advert
MANŞET HABERLER

Tenis Dağcılık Kulübüne 6. Kort Yapılıyor

Tenis Dağcılık Kulübüne 6. Kort Yapılıyor
Tenis Dağcılık Kulübüne 6. Kort Yapılıyor Admin Ali Pekmezci
Advert

Dünyayı sarsan Corona virüs salgını nedeniyle aylardır kapalı olan Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK), üyelerinin evde kaldığı pandemi dönemini yatırımla geçiriyor. Türk Tenisi’nin marka kulüplerinden biri olan ATDSK’da 6’ıncı toprak kort yapılıyor. 

Son 4 yıldaAli Refah Keskin’in başkanlığında Türk Tenisi adına çok büyük yatırımların yapıldığı ATDSK, 5’i toprak 2’si kapalı 10 sert zemin toplam 15 kortuyla Türkiye’nin marka kulüplerinden biri oldu. Ulusal ve uluslararası turnuvalara da ev sahipliği yapan, 2019’da 5 sporcuyu birden milli takıma kazandırarak üstün başarı elde eden ATDSK’da pandemi döneminde de yatırım hız kesmedi. Corona virüs nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kararıyla üyelerine ve tüm sporcularına hizmeti durduran ATDSK, 2 aydır devam eden pandemi dönemini tesislerin bakım-onarım çalışmalarının yanı sıra yeni yatırımlarla geçirdi. Kulüpte en dikkat çeken yatırım ise 6’ncı toprak kort yapımı oldu. Vadi kortlarının yanındaki eğimli ve boş arazinin tesviye edilmesiyle kazandırılan alanda inşa edilen 6’ncı kort, çok yakında tamamlanarak hizmete girecek. Hayat normalleştiğinde ATDSK’ya gelen üyeler, yeni bir korta daha kavuşacak olmanın heyecanını yaşayacaklar. 

 

Corona virüsün ilk dönemlerinde tesislerinde gerekli tüm önlemleri aldıklarını, dezenfeksiyon ilaçlamalarını düzenli yaptıklarını bildiren ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, “Kulübümüz pandemi sonrası bakanlığımızın da aldığı kararla mart ayından bu yana kapalı. Üyelerimizin corona virüs nedeniyle evlerinde kaldıkları bu sıkıntılı günlerde biz boş durmadık, çalışmayı sürdürdük. Genel bakım-onarım çalışmalarına ek olarak yatırımlarımızı da gerçekleştirdik. 6’ncı toprak kortumuzu neredeyse tamamladık. Yeni kortun tamamlanmasıyla 6’sı toprak 10’u sert zemin olmak üzere toplam 16 kortumuzla Türk Tenisi’ne, üyelerimize, sporcularımıza kaldığımız yerden hizmet vermeye devam edeceğiz95 tane limon selvi, 600 ligüstrüm, 5 İsrail kauçuk ağacı diktik. Üyelerimiz evlerinde kalsınlar, biraz daha sabretsinler. Biz kulübümüzü onlar için hazırlıyoruz” dedi.  

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
ddddd
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum