Advert
MANŞET HABERLER

Üfürükçü Kadın Mahalleye Virüs Yaydı!

Üfürükçü Kadın Mahalleye Virüs Yaydı!
Üfürükçü Kadın Mahalleye Virüs Yaydı! Admin Ali Pekmezci
Advert
Kayseri'de koronavirüse karşı yapılan uyarı, "üfürükçü kadın" tartışmasına döndü. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, 'Kadın okuyup-üfleyip virüs yaymış' başlıklı yazısında, Kayseri'de virüs taşıyıcısı olan 'üfürükçü' bir kadının, insanları okuyup üfleyerek mahallede salgına yol açtığını aktardı. Kayseritelgraf'ta yer alan yazıda Altınkaya,olayla ilgili şu bilgileri paylaştı: 
"Kişisel veriler nedeniyle ne mahalle ne de isim vermeyeceğim. Ama siz nere olduğunu anlarsınız. Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, 'okuyup-üflemesi kuvvetli' olan bir kadın. Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de 'okuyup-üflemesini' istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi?  Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana" 
KAYSERİ TABİP ODASI: ÜFÜRÜKÇÜYE GİTMEYİN
Kayseri Tabip Odası yurttaşlara, "Kayseri'de salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayımız 800. 30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli koronavirüs (test negatif) vefatımız var. AVM'lere gitmeye çok vaktiniz olacak. 'Evde Kal' Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin" diye uyarıda bulundu.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Vali Demirtaş’tan Uygulama Noktalarına Ziyaret
Vali Demirtaş’tan Uygulama Noktalarına Ziyaret
ddddd
Şehit Eşinden Duygulandıran Mesaj
Şehit Eşinden Duygulandıran Mesaj