Advert
MANŞET HABERLER

‘Vefa Grubu’ Gerginliğinde Şok İddialar!

‘Vefa Grubu’ Gerginliğinde Şok İddialar!
‘Vefa Grubu’ Gerginliğinde Şok İddialar! Admin Ali Pekmezci
Advert
 

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, Yüreğir Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubu Ekipleri ile CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı ve ailesi arasında yaşanan tartışmanın adliyeye taşınması sonrasında açıklamalarda bulundu.

Mehmet Ay açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

1- Yüreğir Kaymakamlığı’na bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu Ekipleri, vatandaşlarımıza yetişmek için çalışmalarına devam ederken dün akşam saatlerinde 6-7 kişilik bir grup tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştır.

2- Olay yerinde çalışmaların takibi için bulunan Yüreğir Kaymakamımız Sn. Oğuzhan Bingöl vefa destek grubu ekibine saldırmak isteyen şahısları bizzat çağrıda bulunarak durdurmak istemiş fakat şahıslar kaymakamımız ve ekibine de aynı şekilde fiziki ve sözlü saldırıda bulunmuştur.

3- Emniyet ve savcılık soruşturmasında şahıslardan birinin CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı olduğu anlaşılmıştır. Bir siyasi parti temsilcisinin milletimiz için aylardır fedakarca çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu’na saldırı olayının içinde bulunması üzüntü ve kaygı vericidir.

4-Dün Van’da şehit edilen Vefa Sosyal Destek Grubu personellerinin acısını yaşarken, bugün yine bir saldırının daha Adana’da yaşanması bizleri derinden üzmüştür Olay sıradan bir olay değildir. Milletimiz için fedakarca çalışan bir ekibe saldırıda bulunulması asla kabul edilemez.

5- Milletimizin takdir ve teveccühünü kazanmış Vefa Sosyal Destek Grubuna bu menfur saldırıyı yapanlar, sadece devletimizin bir kuruluşuna değil, milletimize uzanan yardım eline saldırmıştır. Bu zorbalığın ve alçaklığın, hukuk çerçevesinde sonuna kadar takipçisi olacağız.

6- Yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kaymakam beye ve Vefa Sosyal Destek Grubuna geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Vatandaşlarımız için gece gündüz çalışan Vefa Sosyal Destek Grubunu hiçbir güç milletimize hizmet yolunda yıldıramayacak, korkutamayacaktır!

7- Vefa sosyal destek grubuna saldıranları ve bu saldırganlara destek verenleri protesto ediyoruz. Bu saldırılara karşı tüm Adana halkını emniyet güçlerimize sahip çıkmaya, destek vermeye davet ediyoruz.

TARTIŞMAYA MEHMET ÇELEBİ DE KATILDI 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, kaymakam koruması olduğu öğrenilen bir şahsın, kendisine soru soran CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım ile annesi, babası ve kardeşine soru sorduğu için silah çekip, namluya mermi sürmesinin vahim bir durum olduğunu vurguladı. “Her soru sorana silah mı çekilecek”  diye soran Çelebi, “Orantısız güç uygulanarak mağdur edilen Gençlik Kolu başkanımız ve ailesine silah çekildiği gibi, olay yerinde olmayan Yüreğir Kaymakamı’nın şikayetçi olması nedeniyle Yüreğir Gençlik Kolu Başkanımız Eren Yıldırım ve ailesi  gözaltına alınıp, Eren Yıldırım mahkemeye çıkarılırken, silah çeken koruma hakkında herhangi bir işlem yapılmaması oldukça düşündürücüdür” diye konuştu. 

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi yaptığı yazılı açıklamada, 14 Mayıs 2020 Perşembe akşamı saat 21.30 sıralarında Yüreğir Kaymakamlığı önünde yaşananlarla ilgili kamuoyunun bilgilendiren bir açıklama yaptı.

"KAYMAKAMIN KORUMASI SİLAH ÇEKTİ"

Çelebi, CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım ile annesi, babası ve kardeşinin dün akşam saatlerinde yürüyüş yaparken Yüreğir Kaymakamlığı önünden geçtiği esnada, kaymakamlık önünde sivil şahısların bir kamyondan patates, soğan indirerek Yüreğir belediyesinin zabıta ve park bahçeler araçlarına yüklediğini görmesi üzerine;  nedenini anlamak için yaklaşarak ‘Yanlarına giderek tamamı sivil olan şahıslara ‘Kolay gelsin. Hayırdır nereye dağıtıyorsunuz’ diye sorduğunu, bu soru üzerine sivil giyimli, zayıf orta boylu, uzun saçlı bir şahsın aşırı tepkisiyle karşılaştığını aktararak şöyle devam etti:

“Sözkonusu şahıs sosyal mesafeyi koruyan gençlik kolu başkanımız ve ailesine bağırarak ‘Yaklaşmayın’ diye bağırıp çağırmıştır.

Gençlik kolu başkanımızın ‘Ne olduğunu merak ettiğimiz için geldik, bir şey yapmıyoruz, yapabileceğimiz bir şey var mı diye’ yanıt vermesi üzerine bu şahıs silahını çekerek namlunun ağzına mermi sürmüş ve silahın namlusunu gençlik kolu başkanımızın kardeşinin karnına doğru yöneltmiş;

Gençlik kolu başkanımız da bunun üzerine ‘Sen ne yapıyorsun? Biz fetöcü müyüz, terörist miyiz, silah çekiyorsun?’  diye tepki göstermiştir. 

Bu tepki üzerine ise silah çeken şahıs bu kez de ‘Ben kaymakamım’ diyerek silahın namlusunu havaya doğrultmuştur. Açıkça sözlü saldırıya uğrayan, silahla tehdit edilen gençlik kolu başkanımız ve ailesi  yaşadıkları mağduriyeti delillendirip, yasal olarak kendilerini güvenceye alabilmek için cep telefonuyla kayıt almaya çalışmıştır.”

"OLAY YERİNDE OLMAYAN KAYMAKAM ŞİKAYETÇİ OLDU"

Yaşanan olayın hemen ardından CHP Yüreğir Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım ve ailesinin polisi aradığını, olay yerine gelen polislerin ise yaşanan olayı dinledikten sonra Yıldırım ailesini ekip otosuna bindirdiklerini ve burada da cep telefonlarını aldıklarını belirten Çelebi, “Gençlik Kolu başkanımız ve ailesi orada yapılan yardımları engellemeye çalışmadıkları gibi, hiç kimseye yönelik hakaret, küfür içeren sözler kullanmamış, hiç kimseyi tehdit etmemiştir. 

Yaşanan gerçekler böyleyken olay yerinde ve anında bulunmayan Yüreğir Kaymakamının şikayeti üzerine, orantısız güçle mağdur edilen gençlik kolu başkanımız Eren Yıldırım, annesi, babası ve kardeşi hakkında şikayette bulunmuş ve bunun üzerine ailece gözaltına alınmışlardır. Kendilerine silah çeken şahıs hakkında ise işlem yapılmamıştır. 

Sabah saatlerinde ifadelerini alan savcı ise, gençlik kolu başkanımız Eren Yıldırım’ı tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etmiş, diğer aile fertleri savcılık aşamasında serbest kalmıştır. 

Tutuklama istemi üzerine Adana Sulh Ceza Hakimliğinde yapılan duruşmayla gençlik kolu başkanımız serbest bırakılmıştır” diye konuştu.

HER SORU SORANA SİLAH MI ÇEKİLECEK?

Çelebi, iktidar partisinin il başkanı, milletvekilleri ve yöneticilerinin sosyal medya paylaşımlarıyla, bazı basın kuruluşlarının ise haberleriyle gerçekleri “CHP’li bir grup vefa grubuna ve Yüreğir Kaymakamına saldırıda bulundu” şeklinde çarpıtarak, soru soranlara silah çeken şahsı korumaya, mağduriyet yaşayanları da suçlu duruma düşürmeye çalıştığına işaret ederek şunları kaydetti:

 “İktidar mensupları ile yaşananları çarpıtan basın kuruluşlarının yaptığı yargısız infazdır. Yargısız infazın adaletle bağdaşan bir yanı olmadığı gibi vicdanları yaralayan bir davranıştır. Gerçeklerin er ya da geç gün yüzüne çıkacağına olan inancımızı koruyoruz. Tüm kamuoyu adına olay yerinde ve anında bulunmayan ancak korumasının silah çektiği ilçe gençlik kolu başkanımız ve ailesi hakkında şikayetçi olan Sayın Kaymakama da soruyoruz: Korumalarınız her soru sorana silah mı çekiyor? Soru sormak suç mudur?  Herhangi bir suç işlemeyen bir aileye silah çeken korumanız hakkında nasıl bir işlem yapmayı düşünüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Vali Demirtaş’tan Uygulama Noktalarına Ziyaret
Vali Demirtaş’tan Uygulama Noktalarına Ziyaret
ddddd
Şehit Eşinden Duygulandıran Mesaj
Şehit Eşinden Duygulandıran Mesaj