Advert
MANŞET HABERLER

“Vefa Grubuna Van’da Mermi, Adana’da CHP Yumruğu..”

“Vefa Grubuna Van’da Mermi, Adana’da CHP Yumruğu..”
“Vefa Grubuna Van’da Mermi, Adana’da CHP Yumruğu..” Admin Ali Pekmezci
Advert
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü Töreni'ne katıldı. Burada yaptığı konuşmada muhalefet partilerine eleştirilerde bulunan Erdoğan, Vefa Destek Grubu'na yönelik yapılan terör saldırısını da bir kez daha kınadı. Erdoğan, "Devletin askerine, vatandaşlara hizmet için canla başla çalışanlara saldıranlar bunun hesabını verecektir. Tüm terör örgütlerine hayatı zindan edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"İçişleri Bakanlığımızın sokağa çıkma kısıtlamasından etkilenen 65 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza hizmet için oluşturduğu Vefa Sosyal Destek gruplarına karşı yapılan saldırılar da aynı alçak zihniyetin ürünüdür. Önce Van’ın Özalp ilçesinde PKK’nın yaptığı ve ipini bu örgüte teslim etmiş olan HDP’lilerin de işin içinde olduğu anlaşılan bir terör eylemi yaşandı. Özalp’ın bir mahallesindeki vatandaşlarımıza yardım götüren destek grubuna dönüş yolunda PKK’lı teröristler uzun namlulu silahlarla ateş açtılar. Bu saldırıda 2 vatandaşımız şehit oldu. Daha Özalp’taki şehitlerimizin kanı kurumadan bu defa Adana’da Yüreğir Kaymakamlığı bünyesindeki Vefa Sosyal Destek Grubu saldırıya uğradı. Bu saldırı kaymakamlık önünde vatandaşlarımıza yardım dağıtırken gerçekleştirildi. Hem hakaret edip hem de fiili saldırıda bulunan güruhun CEHAPE Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı ve beraberindekiler olduğu anlaşılmıştır. PKK’nın Van’da uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırıyı CHP’liler Adana’da hakaret ve yumrukla yapmıştır.

Devletin halkına hizmet götürmesine tahammülü olmayan bu iki kirli yapının bir süredir gizli saklı yürüttükleri siyasi ittifakı benzer eylemlerle sahada bir ileriye aşamaya taşıdıkları anlaşılıyor. Halâ bu partilerin riyakâr siyasetlerini görememiş olanlar için sadece bu iki hadise bile bir ibret vesikasıdır."

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
ddddd
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum