Advert
MANŞET HABERLER

“Van’daki Şehit ‘Vefa’cıların Acısını Yaşadım”

“Van’daki Şehit ‘Vefa’cıların Acısını Yaşadım”
“Van’daki Şehit ‘Vefa’cıların Acısını Yaşadım” Admin Ali Pekmezci
Advert

 

Adana'nın Yüreğir ilçesinde kaymakamlığa bağlı Vefa Destek Grubu ekipleriyle kavga ettiği iddia edilen CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım için, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasının ardından bugün tutuklama kararı çıktı. Yıldırım, teslim olmaya gitmeden önce bir açıklama yaparak, kendisi hakkında yöneltilen suçlamaların asılsız olduğunu belirtti.

“HEDEF GÖSTERMELER SONUCUNDA TEKRAR ALINDI”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, kaymakam korumasının Eren Yıldırım'a silah çektiğini iddia ederek, “Dün serbest bırakılan başkanımız bugün yukarıdan gelen emir ve hedef göstermeler sonucunda tekrar alındı” dedi. Gökçen, Yıldırım'ın teslim olmaya gitmeden önceki ifadelerini de paylaştı.

“AKP’LİLER SALDIRMIŞIM GİBİ GÖSTERDİ”

CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, yaşanan olayı şöyle anlattı:

* AKP il başkanı, milletvekilleri, belediye başkanlarının açıklamalarıyla bu olay sosyal medyanın gündemine, sanki ben vefa ekibine saldırmışım gibi oturdu.

* Bunun ardından her nasılsa gece vakti, apar topar bir kararla bu defa tutuklanmama karar verildi. Bunu da medya aracılığıyla öğrendim.

* 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı geldiğinde onlar için ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar yaptık. Vatandaşlarımızın alışveriş ihtiyaçlarını karşıladık.

* İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza erzak ve maske yardımlarımızı ulaştırdık. Sokak sokak gezerek, yoğun insan nüfusu olan yerlerde dezenfeksiyon çalışmalarına gönüllü olarak iştirak ettik.

* Cumhuriyet Halk Partisi gençlik örgütleri başkan ve yöneticileri olarak vefa destek grupları içerisinde resmi olarak yer aldık ve çalışmalara katıldık. Bütün bunlara ait fotoğraflar ve kayıtlar sosyal medya hesaplarımızda bulunmaktadır.

* Bu bahsedilen yardımların engellenmesine yönelik girişimleri kendimize yapılan bir engelleme olarak kabul ederiz. Henüz Van'da şehit olan vefa destek grubu personellerinin acısını yaşarken, bu yönde asılsız suçlamalara maruz kalmak benim için kabul edilemez bir durum.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
ddddd
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum