Advert
MANŞET HABERLER

Barut "Eşkıya Gibi Hem Suçlular, Hem Güçlüler”

Barut
Barut Admin Ali Pekmezci
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, silah çekilerek ailesiyle birlikte gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan, AKP'liler tarafından hedef gösterilince tutuklanan CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım'ın serbest bırakılmasını istedi. 

Eren Yıldırım'ın haksız ve hukuksuz bir şekilde tutuklandığını söyleyen Barut, Van-Adana olaylarında paralellik kuran AK Parti milletvekili Abdullah Doğru’ya cevaben "Bizde eşkıyalık olmaz, adalet olur. Bunlar eşkıya gibi hem suçlular hem güçlüler. Bu olayın mağduru olan Başkanımız Eren Yıldırım'ın algı operasyonu ve yargıya müdahalenin ardından AKP baskısıyla tutuklanmasını kınıyoruz"dedi.  

"ALGI OPERASYONLARI YAPILDI"

Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım'ın annesi, babası ve kardeşiyle beraber gözaltına alınıp adliyeye getirilmesiyle birlikte mağdurların yanında olan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, salıverilmesinin ardından itiraz üzerine yeniden tutuklanmasına tepki gösterdi. Eren Yıldırım'ın adliyeye teslim olması sürecinde de yanında bulunan Ayhan Barut, "Bu olayın mağduru olan, sokak ortasında sadece soru sorduğu için silah çekilerek gözaltına alınan Gençlik Kolları Başkanımız Eren Yıldırım, AKP'nin yalan dolan dolu algı operasyonlarıyla adeta 'suçlu' ilan edilmiş, birilerinin hedef göstermesiyle de haksızca tutuklanmıştır" dedi. 

"EREN YILDIRIM'A ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ"

Cumhuriyet Halk Partisi'ni, yönetici ve üyelerini 'Eşkiya' olarak yansıtmaya çalışanlara oldukça sert tepki gösteren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"Yardımların nereye gittiğini soran, üstelik yanında annesi, babası ve kardeşi olan Gençlik Kolları Başkanımızın mağduriyetini giderecekleri yerde eşkiya gibi yalan yanlış ithamlarla kamuoyunu yönlendirmeye çalışıyorlar. Asıl bunlar eşkiya gibi hem suçlular hem güçlüler. Bu olayın mağduru olan Başkanımız Eren Yıldırım'ın algı operasyonu ve yargıya müdahalenin ardından AKP baskısıyla tutuklanmasını kınıyoruz. Bilinmeli ki eşkiya dünyaya hükümdar olmaz. Ekonomik krizin ülkeyi uçuruma sürüklediği bu ortamda, yanlış politikalarıyla halkımızı perişan edenlerin eşkiya gibi haksız ve suçluyken haklı ve güçlü çıkma gayretine boyun eğmeyeceğiz. Bu hukuksuzluğun peşini bırakmayacağız. Arkasında halk desteğini kaybedenlerin algı operasyonlarına teslim olmayacağız. Gerçekleri söylemeye, halkımızın yanında durmaya devam edeceğiz. Özgürlüğü elinden alınan Eren Yıldırım'a özgürlük istiyoruz. Başkanımız serbest bırakılmalıdır."

ABDULLAH DOĞRU NE DEMİŞTİ?

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Vefa Sosyal Destek Grubu üyelerine CHP’li Gençlik Kolları Başkanı’nın da bulunduğu bir grup tarafından düzenlenen saldırıya tepki gösterdi.

“CHP’NİN SALDIRISINI KINIYORUM”

Vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu’na yapılan saldırıyı kınayan Doğru, şöyle konuştu: “Adana’mızda, devletimizin şefkat eli olarak vatandaşlarımıza yardım ulaştırmak amacıyla fedakarca çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu’na düzenlenen hadsiz saldırıyı kınıyorum. Bu faşist tutum, kıymetli hemşehrilerimizle oluşturduğumuz güçlü birliktelik karşısında yenilmeye mahkûmdur. Vefa Sosyal Destek Grubuna Saldırı olayı maalesef; Van’da PKK Teör Örgütü’nün ortaya çıkardığı ve görevi Adana’da CHP’ye devrettiği, bir terör örgütü ile siyasi partinin arasında oynanan ve adeta bayrak yarışına çevrilen terörize eylemler silsilesine dönüşmüştür. Bu çeteleşmiş yapıların ortaklaşa düzenledikleri terör eylemleri bizi yolumuzdan döndüremez. Yalnızca vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğiz.”

Adana'da yaşanan saldırının, Van'da yaşanan ve 2 vatandaşın şehit edildiği saldırı ile paralellik gösterdiğini ifade eden Doğru, şöyle konuştu: “‪Van’da aynı görevi ifâ ederken PKK’lı kalleş teröristlerce şehit edilen vatandaşlarımızın acısını yaşarken bu elim hadise bazı gerçekleri ortaya çıkartmıştır. Ortaya çıkan; bu iki yapının kaygı, yöntem ve düşünce ortaklığıdır. ‪Bu yapılarla bilâistisna mücadelemiz devam edecektir ancak şunu çok net bir şekilde ifade etmekte fayda görüyoruz; ne siyaseti maske olarak kullanan eşkıyalara ne de insana düşman kalleş teröristlere vatandaşlarımızın zerre-i miskal hakkını yedirmeyiz.‬ Herkes muhasebesini buna göre yapmalıdır.”

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Vali Demirtaş’tan Uygulama Noktalarına Ziyaret
Vali Demirtaş’tan Uygulama Noktalarına Ziyaret
ddddd
Şehit Eşinden Duygulandıran Mesaj
Şehit Eşinden Duygulandıran Mesaj