Advert
MANŞET HABERLER

Sağduyulu Avukatlar: Yüreğir’de Yaşanan Vandallıktır

Sağduyulu Avukatlar: Yüreğir’de Yaşanan Vandallıktır
Sağduyulu Avukatlar: Yüreğir’de Yaşanan Vandallıktır Admin Ali Pekmezci
Advert

Sağduyulu Avukatlar Grubu, Adana Adliyesi önünde düzenledikleri basın toplantısında Vefa Sosyal Destek Grubu’na yapılan saldırıyı kınadı. 

45 avukatın katıldığı basın toplantısında bildiriyi Av. Adem Sağlam okudu. 

İşte o metin: 

“Kentimizde 14 Mayıs Perşembe günü Vefa Sosyal Destek Grubu’nun yardım dağıtımı sırasında bu çalışmayı engellemeye yönelik sözlü ve fiziki saldırı meydana gelmiştir. Yüreğir Kaymakamının da katılımı ile gerçekleştirilen yardım dağıtımı saldırganların başlangıçta sözlü taciz sonrasında ise yaralama eylemi ile bölünmeye çalışılmıştır. Bu esnada koruma personeli yaralanmıştır. Yakalanan şüpheliler hakkında adli soruşturma devam etmektedir.

Bizler sağduyulu Adanalı Avukatlar olarak birliğimizi hedef alan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırganların cezalandırılması için adli sürecin takipçisi olacağımıza söz veriyoruz.

Yapılan Vandallıktır. Amaç ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtımını engellemektir. Yani saldırı birlik ve beraberliğimizi hedeflemiştir. Bizler Adanalı sağduyulu Avukatlar olarak ülke genelinde ve Adana özelinde özverili çalışmaları ile destan yazan ve gurur kaynağımız olan Vefa Destek Gruplarına karşı gerçekleştirilebilecek benzeri Vandallıklara da asla geçit vermeyeceğiz. Gayrimeşru düzlemdeki saldırılara karşı meşru yollarla hukuk dersi vereceğiz.

Hadisenin oluş şeklini çarpıtmaya, saldırıyı meşrulaştırmaya çalışan, faillere olay sonrası sahip çıkan odakların gayesi birlik ve beraberliğimize kastetmektir.

Saldırıyı gerçekleştirenlere ve ardındaki zihniyete karşı hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz.

Adanalı son derece vefalıdır ve Vefa’sına sahip çıkacaktır.

Kamu oyuna saygıyla duyurulur.”

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Vali Demirtaş’tan Uygulama Noktalarına Ziyaret
Vali Demirtaş’tan Uygulama Noktalarına Ziyaret
ddddd
Şehit Eşinden Duygulandıran Mesaj
Şehit Eşinden Duygulandıran Mesaj