Advert
MANŞET HABERLER

“Vefa Grubu Van’da PKK, Adana’da CHP Mağduru”

“Vefa Grubu Van’da PKK, Adana’da CHP Mağduru”
“Vefa Grubu Van’da PKK, Adana’da CHP Mağduru” Admin Ali Pekmezci
Advert
 

CHP’de Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın katıldığı basın toplantısının ardından gözler AK Parti’ye çevrildi. İl binasında düzenlenen basın toplantısında, Yüreğir’de yaşanan Vefa Destek Grubu gerginliğine ilişkin önemli açıklamalar yapıldı. 

Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci ve Abdullah Doğru ile İl Başkanı Av. Mehmet Ay’ın düzenlediği basın toplantısında Kadın ve Gençlik Kolları da hazır bulundu.

BAŞKAN AY’IN KONUŞMASININ TAM METNİ:

"14 Mayıs günü kahraman kaymakamımız evinde çocuklarıyla birlikte oturmak yerine muhtaç insanlara yardım için gece saat 22.00'de CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım ve bir güruh saldırmıştır. 

Bu saldırının önceden planladığı da kendi çektikleri ve sosyal medyaya düşen videolardan da kanıtlıdır. Çünkü videoda soğan tırlarının daha önceden görüntüye alındığı görülüyor. Oysa CHP yetkililerin açıklamasında Eren Yıldırım ile ailesinin iftardan sonra gezmeye çıktığı söyleniyor. 

Bunun böyle olmadığı açıkça ortadır.  Hem polis memurunun hem de kaymakamın FETÖ'cü ve terörist olmakla itham ediliyor. Gecenin bir yarısı muhtaç insanlara yardım götürerek kaymakam ve koruma polisi kahramanlık yapmıştır. Hem Sosyal Vefa Destek Grupları hem de kaymakam pandemi döneminden bu yana muhtaç insanlara ulaşmak için gece gündüz çalışmaktadır. 

CHP'nin bir yalanı da kaymakamın o gün orada olmadığına yönelik. Bu konuyla ilgili Adana Valiliği ve kaymakamımızın kendisi açıklama yapmıştır. Kaymakamımız o gece yardım dağıtmak için bizzat kendisinin orada olduğunu söylemiştir. CHP kaymakamın orada olmadığını hangi delillere göre söylemektedir. Burada tek doğru vardır. Van'da teröristler iki Vefa Sosyal Destek Grubu üyesini şehit etti, CHP'liler de Adana'da saldırı yaptı. Burada mağdur kaymakam ve polis memuru, zanlı ise CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı ver bir grup güruhtur. Süreci sonuna kadar takip edip edeceğiz. Ayrıca Eren Yıldırım kaymakam ve polis memurlarının avukatlarının itirazı üzerine tutuklandı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklamasıyla hiçbir alakası yok. Durum CHP'liler tarafından çarpıtılarak yargıya müdahale ediliyor havası verilmeye çalışılıyor”

 

 

 

 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
ddddd
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum