Advert
MANŞET HABERLER

İzmir’de Camilerde ‘ÇAV BELLA’ Çalındı!

İzmir’de Camilerde ‘ÇAV BELLA’ Çalındı!
İzmir’de Camilerde ‘ÇAV BELLA’ Çalındı! Admin Ali Pekmezci
Advert

İzmir'in birçok ilçesindeki camilerden aynı anda İtalyan halk şarkısı Çav Bella çalındığı iddia edildi. Sosyal medya kullanıcıların aynı anda paylaşım yaptığı olayla ilgili müftülük tarafından soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

İzmir'in Konak, Bayraklı ve Bornova olmak üzere çeşitli ilçelerindeki camilerinde, İtalyan halk şarkısı 'Çav Bella' çalındığı iddia edildi.

Sosyal medya kullanıcıları olayla ilgili paylaşım yaptı ve video paylaştı. Olay Twitter'da gündem olurken, Ekşi Sözlük'te "20 mayıs 2020 izmir camiilerinde çav bella çalması" başlığı açıldı.

Ajanslardan derlenen bilgilere göre, İzmir Müftülüğü tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Habere göre, kimliği belirsiz kişilerin merkezi ezan sistemine sızarak frekansları değiştirmiş olabileceği ihtimalinde duruluyor.

İzmir Müftülüğü’nden yetkililer ise, kendilerine de bu konuda şehrin çeşitli yerlerinden şikayetler geldiğini belirterek, “Merkezi sistemimizin frekansına girmiş olma ihmalleri üzerinde duruyoruz. Ancak böyle bir şekilde çalınmış olabilir. Yıllar önce de yine benzer bir olay gerçekleşmiş. Araştırıyoruz, gerekli soruşturmayı yapacağız” diye konuştu.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Vali Demirtaş’tan Uygulama Noktalarına Ziyaret
Vali Demirtaş’tan Uygulama Noktalarına Ziyaret
ddddd
Şehit Eşinden Duygulandıran Mesaj
Şehit Eşinden Duygulandıran Mesaj