Advert
MANŞET HABERLER

Ceyhan Belediyesi’nden ‘Vurulma’ Açıklaması

Ceyhan Belediyesi’nden ‘Vurulma’ Açıklaması
Ceyhan Belediyesi’nden ‘Vurulma’ Açıklaması Admin Ali Pekmezci
Advert
 

Ceyhan Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “‘Ceyhan Belediyesi Satın Alma Müdürü Vuruldu’ başlığı ile bazı basın yayın organlarında yer alan haberler asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi. 

Yusuf Yıldırım’ın Satın Alma dışında bir görev yaptığı ve olayın tamamen bireysel olduğu ileri sürüldü. 

Belediye Başkanı Hülya Erdem’in açıklaması: 

"Ceyhan Belediyesi Satın Alma Müdürü Vuruldu başlığı ile bazı basın yayın organlarında yer alan haberler asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır.

Yaşanan olayda Yusuf Yıldırım’ın Satın Alma Müdürü olmadığı ve şahsi meseleler nedeniyle silahlı saldırıya uğradığı belgelerle kanıtlanmıştır. Ceyhan Belediye Satın Alma Müdürü Zahit Terdi’nin olduğu, Yusuf Yıldırım’ın herhangi bir yetkisi bulunmadığı ve şirket personeli olduğu kayıtlarımızda yer almaktadır. Yusuf Yıldırım’ı vuran şahsın kimliği belli olup, bu olayın belediyemiz ile alakalı bir sebepten gerçekleştirmediği resmî ifadeler ile ortaya çıkmıştır.

Olayın aslı; 

Belediyemiz personeli Yusuf Yıldırım’ın 15 Mayıs 2020 Cuma günü Mithatpaşa Mahallesi’ndeki evinden çıkarken, infaz yasası ile uygulanan aftan yararlanarak cezaevinden yeni çıktığı öğrenilen Onur K. tarafından tüfekle yaralanmış olup, haberde bahsedildiğinin aksine belediyemiz ile alakasının bulunmadığı, şahsi husumet nedeniyle yaşandığı karşılıklı ifadelerle anlaşılmıştır."

31 Marttan sonra şaibelerden, yolsuzluklardan ve kaostan uzak bir belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını belirten Ceyhan Belediye Başkanımız Hülya Erdem, “Bizim dönemimizle alakalı belediyemizin hiçbir bir borcu bulunmamaktadır. Olayın belediyemiz ile ilişkilendirilmesi de mümkün değildir” dedi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
Yaylada Yangın: Birçok Ev Boşaltıldı
ddddd
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum
KIZILKAYA: Sadece Uyarıda Bulundum