Adana Gündoğdu Koleji Farkı

Adana Gündoğdu Koleji Farkı
Advert

Adana Gündodu Koleji (AGK), Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardan olan MUN (Model United Nations) toplantısına ev sahipliği yaptı.  

 

DÜNYA MESELELERİ TARTIŞILDI
AGK Öğrenci Meclisinin organizasyonu ile gerçekleşenGündoğdu Model United Nations (G-MUN) toplantısında dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, Uluslararası Su Kaynakları Yasası, Orta Doğu'da Biyolojik ve Kimyasal Silah Kullanımı, Dünya Kadın Hakları İhlalleri, Brexit Kampanyası ve Sonuçları, Türkiye ve Dünyada Suriyeli Mülteciler ve Game of Thrones dizisi konularını tartıştılar. 

ABD KONSOLOS VEKİLİ KONUŞTU
ABD’nin Adana Konsolos Vekili Arnold Campbell Gündoğdu Koleji'ndeki MUN açılış konuşmasını yaptı. CampbellMUN aktivitesinin önemine değinirken, “Gündoğdu Koleji önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Dünyamızın geleceğine yön verecek gençlerimizin önemli dünya meselelerini konuşup tartışması çok güzel. Gündoğdu Koleji'ndeki dostlarımıza bizi misafir ettikleri için teşekkür ederiz” dedi. 

SONUÇ BİLDİRGESİ BM’E GÖNDERİLİYOR
MUN, üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul ediliyor. MUN, Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletler (BM)’e gönderilmektedir.
Tipik bir Birleşmiş Milletler Konferansı şeklinde geçen MUN Konferanslarında öğrenciler, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Silahsızlanma Komisyonu gibi birimlerde görev almaktadır.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uludağ’ın Eşinden Önemli Projeye Destek...
Uludağ’ın Eşinden Önemli Projeye Destek...
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da