Advert
MANŞET HABERLER

"Yangının Sorumluları Bulunsun, Hesap Sorulsun"

Admin Ali Pekmezci
Advert
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Adana'nın Kozan ilçesinde son bir ayda çok sayıda yangının çıktığı bölgede süren yangın nedeniyle 'geçmiş olsun' dileğini paylaştı. Zarar boyutu henüz belirlenemeyen yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığı bölgede 8 mahalle ve köyün boşaltıldığını, ormanlık alanlarda büyük hasar oluştuğunu belirten Barut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle Meclis'e soru önergesi sunarak, "Yanan bölgeler yeniden ağaçlandırılsın. Zararın boyutu belirlensin. Ekili ve dikili alanları, evleri yanan üretici köylülerimizin zararı karşılansın" dedi. 

 

'GEÇMİŞ OLSUN'

 

Son bir ayda çok sayıda yangının meydana geldiği Adana'nın Kozan İlçesi'nde son olarak Kuyubeli Köyü'ndeki ormanlık alanda önceki gün çıkan yangının henüz kontrol altına alınamadığını ve 'kundaklama' şüphesi bulunduğunu hatırlatan Ayhan Barut, ormanlık alan, ekili ve dikili tarım arazileri ile yerleşim yerlerine büyük zarar veren yangın nedeniyle 8 mahalle ve köyün boşaltıldığını anımsattı. Can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade ederek yurttaşlara 'geçmiş olsun' dileklerini ileten Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin de inceleme yaptığı yangınla ilgili 'kasıt' ve 'kundaklama' şüphelerinin aydınlatılmasını, benzer acıların yaşanmaması için etkin önlem alınmasını istedi. 

 

"BÖLGE YENİDEN AĞAÇLANDIRILSIN, ZARAR KARŞILANSIN"

 

Kozan'daki yangında Adana ve Türkiye'nin ciğerlerinin yandığını bildiren Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"Ciğerlerimizi yakan bu yangını söndürmek için görevlilerimiz, Kozanlı hemşehrilerimiz insan üstü bir gayret gösteriyor. Dileriz ki çok kısa sürede yangın daha fazla büyümeden kontrol altına alınır. Yangında zarar gören ormanlık alanın vakit kaybetmeden ağaçlandırılmasını bekliyoruz. Zarar boyutunun belirlenmesini, ekili ve dikili tarım alanları yanan üretici köylülerimizin daha çok mağdur olmamaları için zararının karşılanmasını talep ediyoruz. Etkin bir soruşturmayla sorumluların bulunmasını, hukuk önünde hesap sorulmasını istiyoruz."

 

SORU ÖNERGESİ SUNDU

 

Kozan'da meydana gelen ve henüz kontrol altına alınamayan yangınla ilgili hazırladığı soru önergesini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı'na sunan Ayhan Barut, yangının ve zararın boyutuyla ilgili sorulara yanıt verilmesini, zararın karşılanması için yapılan çalışmaların kamuoyuna açıklanmasını talep etti.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
İki Katlı Evde Çıkan Yangın Ucuz Atlatıldı
İki Katlı Evde Çıkan Yangın Ucuz Atlatıldı
ddddd
Savcı Kararlı.. 4 Şüpheli Daha Gözaltında..
Savcı Kararlı.. 4 Şüpheli Daha Gözaltında..
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat