Sedat Örsel FİNAL'de: “Okul İçin Değil, Hayat İçin Öğrenmeli”

Sedat Örsel FİNAL'de:  “Okul İçin Değil, Hayat İçin Öğrenmeli”
Advert

 

Türk televizyonculuğunun duayeni, Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Sedat Örsel, Adana Final Okulları Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileriyle “İletişim sohbetleri”nde bir araya geldi. Samimi tavırları ve kendine has üslubuyla öğrencilerin ilgisini çeken Örselmesleki tecrübelerini ve hayata dair tavsiyelerini paylaştı. 

Keyifli söyleşide kültür ve nezaketin başarının anahtarı olduğunu belirten Örsel, günümüzde kültüre, nezakete ve hoşgörüye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekerek, "Sizler de geleceğin diplomatı, yazarı, sanatçısı, iş insanlarısınız. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için çok çalışın, çok kitap okuyun. Ama her şeyden önemlisi de kibar insanlar olun" şeklinde konuştu. 

İlgiyle dinlenen söyleşide okul için değil, hayat için öğrenmenin önemine değinen Sedat Örsel, “Başarı aile kucağında başlar, okullarda devam eder ve bir ömür boyu sürer. Bu yolculukta azimli, kararlı ve dirençli olmak önemlidir. Hayatta başarılı olmanın iki temel esası vardır; sevdiğiniz işi yapın ve sevdiğinizle yaşayın.“ dedi. 

Konuşmasında öğrenci tiplerini ve öğrencilerin öğretmene, okula ve derslere yaklaşım şekillerini slaytlar eşliğinde ve kendine has esprili üslubuyla anlatan Örsel, iyi hobilerin meslek haline gelebileceğine dikkat çekti. Kariyer planlaması yaparken dikkat edilmesi gerekenlere de değinen Örsel, üniversiteye başlamanın bir okula başlamaktan çok mesleğin ilk günü olarak kabul edilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Avşarlar Derneği Genel Başkanı Adana’da
Adana Polisi 8 Kişiyi Gözaltına Aldı
Adana Polisi 8 Kişiyi Gözaltına Aldı