fmasaj Adana’ya Tarım ve Sanayi Kaynaklı İki Müjde!
Advert
MANŞET HABERLER

Adana’ya Tarım ve Sanayi Kaynaklı İki Müjde!

Adana’ya Tarım ve Sanayi Kaynaklı İki Müjde!
Adana’ya Tarım ve Sanayi Kaynaklı İki Müjde! Ali Pekmezci
Advert

 

 

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), aşırı sıcak nedeniyle zarar gören turunçgil ürünlerin sigorta kapsamına alınması için çalışma başlatmıştı. Ancak, uygulama 2021 yılında başlayacağı için bu yıl yaşanan zararlar TARSİM kapsamı dışında 15 milyon lira maddi yardımla desteklendi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana milletvekili Jülide Sarıeroğlu, borç açıklamada bulunarak, “Portakal, mandalina, altıntop, limon ve üzüm ürünlerinde sıcak hava zararı TARSİM kapsamına alındı. Adanamız ve bölge üreticilerimiz için önemi büyük bu karar için Sayın Cumhurbaşkanımıza, emekleri için Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi. 

Jülide Sarıeroğlu ayrıca  Adana'nın köklü firmaları arasında yer alan SASA'nın 11 Milyar 300 Milyon TL değerinde yapacağı yatırımı duyurdu. 

Sarıeroğlu “Adanamızda saf teraftalik asit(PTA) ve polimer/cips üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine ilişkin karar bugün Resmî Gazete’de yayımlandı. Proje 1300 kişiye istihdam sağlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a şehrimize verdikleri destek için teşekkür ediyorum.” şeklinde ikinci bir müjde de vererek “Adanamız, ülkemiz açısından önemli ve stratejik özelliğe sahip SASA Polyester A.Ş tarafından yapılacak yaklaşık 11.3 milyar TL’lik yatırım şehrimize hayırlı olsun.Her alanda gelişim potansiyeli yüksek tarım-sanayi-turizm-gastronomi-ticaret kültür şehri Adana için çok çalışacağız." dedi. 

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta içerisinde Adana milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci ve İl Başkanı Mehmet Ay, bu amaçla Ankara ziyareti gerçekleştirmişti.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ceyhan Belediyesi’nden Yağmura Karşı Önlemler
Ceyhan Belediyesi’nden Yağmura Karşı Önlemler
ddddd
Yangında Cesedi Tanınmaz Hale Geldi
Yangında Cesedi Tanınmaz Hale Geldi
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat