fmasaj Dünya Başarı Listesinde ÇÜ’den 8 Akademisyen...
Advert
MANŞET HABERLER

Dünya Başarı Listesinde ÇÜ’den 8 Akademisyen...

Dünya Başarı Listesinde ÇÜ’den 8 Akademisyen...
Dünya Başarı Listesinde ÇÜ’den 8 Akademisyen... Ali Pekmezci
Advert

 

50 yıla yaklaşan tarihi geçmişiyle köklü bir kurum olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Dünyanın En İyi Bilim İnsanları Listesinde 8 akademisyeni ile yer aldı. 

Stanford Üniversitesi’nden Dr. John PA Ioannidis tarafından yönetilen bir araştırma ekibi tarafından yayınlanan, standart atıf göstergeleri temelinde dünyanın en iyi 159.684 bilim insanını kapsayan (ilk % 2) bir veri tabanı oluşturdu. Bu veri tabanına Çukurova Üniversitesinden 8 akademisyene yer verildi. 

Stanford Üniversitesinden Dr. John PA Ioannidis, K. W. Boyack ve J. Baas’ın PLOS Biology dergisinde yayımlanan “Updated Science-Wide Author Databases of Standardized Citation Indicators” başlıklı makalesinde Prof. Dr. Üner Tan, Prof. Dr. Fatih Özoğul, Prof. Dr. Hakan Özkan, Prof. Dr. Mustafa Canlı, Prof. Dr. Gülfeza Kardaş, Prof. Dr. İlyas Eker, Prof. Dr. Mehmet Bilgili, Prof. Dr. Oktay Bayat dünyanın en etkili bilim insanlarını geride bırakarak yer almayı başardı. Çukurova Üniversitesinin ise sıralamadaki yeri 22. oldu. 

Dünya Genelinde 159.684 Bilim İnsanından Oluşan Veri Tabanında Çukurova Üniversitesinden 8 Bilim İnsanı Yer Aldı

Stanford Üniversitesinden Dr. John PA Ioannidis tarafından yönetilen bir araştırma ekibi, standart atıf göstergeleri temelinde dünyanın en iyi 159.684 bilim insanını kapsayan bir veri tabanı oluşturdu. 

Yapılan sıralama bilim insanlarının atıf sayıları, H-indeks değerleri, ortak yazarlıkları ve kariyer boyu etki faktörlerine bağlı olarak hesaplandı. Çalışmada bu göstergeler kullanılarak bilim insanları 22 bilimsel alan ve 176 alt alanda sınıflandırıldı.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Meclis Üyesi Akın Yılmaz’ın Babası Vefat Etti
Meclis Üyesi Akın Yılmaz’ın Babası Vefat Etti
ddddd
Adana'da Aranmakta Olan 229 Kişi Yakalandı
Adana'da Aranmakta Olan 229 Kişi Yakalandı
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat