Advert
MANŞET HABERLER

Korona, Erkeklerde Cinsel İsteksizliği Artırdı!

Korona, Erkeklerde Cinsel İsteksizliği Artırdı!
Korona, Erkeklerde Cinsel İsteksizliği Artırdı! Ali Pekmezci
Advert


Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder, koronavirüs dönemi artan kaygı bozukluğu ile birlikte erkeklerde cinsel isteksizliğin sık görülmeye başladığına dikkat çekti. Online terapinin yaygınlaşmasıyla erkeklerin sorunlarını daha rahat anlatmaya başlamasının bunda etkisi olduğunu belirten Ejder, pandemi dönemi cinsel sorunlarla ilgili buşvuraların ise yüzde 50 oranında arttığını söyledi.

Çeşitli illerde online seans yapan Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder, yaptığı yazılı açıklamada cinsel sorunlarla ilgili başvuruların yüzde 50 oranında arttığını belirterek, çiftler arasında en çok cinsel isteksizlik problemi yaşandığının altını çizdi. 

Ejder, "Cinsel enerjileri akmadığı için özellikle kadınlarda fibromiyalji, migren gibi hastalıklar daha sık görünmeye başladı. Erkeklerde ise daha çabuk sinirlenme, daha çabuk parlama gibi problemler oldu. O yüzden aslında koronavirüs herkesi psikolojik olarak çok ciddi yıktığı gibi cinsel anlamda da cinsel isteksizlik, aktif cinsellik yaşayamama, aldatma gibi problemlere de sebebiyet verdi" dedi.

Eskiden kadınlarda görülen bu durumun pandemi dönemiyle erkeklerde artış gösterdiğine dikkat çeken Dr. Obengül Ejder, sözlerine şöyle devam etti: 

"Özellikle çalışan çiftlerde dışardan enfeksiyon getirme riskinden dolayı beraber olmamayı hatta aynı yatakta bile yatmamayı tercih ediyorlar. Herkes farklı odalarda yatıyor. Bununla birlikte çiftler çok fazla çocuklarla ilgilendiklerinden özellikle kadınlar çok yorgun oldular, evin içinde bunaldılar. Bu da cinsel isteksizlik yarattı. Eskiden kadınlarda görürdük cinsel isteksizlik, gözlemlerime göre pandemi sürecinde erkeklerde de cinsel isteksizlik başladı. Hatta ereksiyon problemleri çok sık geliyor. Kaygı bozukluğu arttıkça erkeklerin de cinsel işlev bozukluklarının sayısı da arttı.”

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
ddddd
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat