Advert
MANŞET HABERLER

Adana Valiliği Soruşturma İzni Vermedi

Adana Valiliği Soruşturma İzni Vermedi
Adana Valiliği Soruşturma İzni Vermedi Ali Pekmezci
Advert


Adana Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı 12 Kasım 2019 tarihinde, Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan satın alma ve ihalelerle ilgili yapılan suç duyurusu, Adana Valiliği tarafından sonuçlandırıldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçlan Soruşturma Bürosu'nun 08.07.2020 tarihinde yapmış olduğu soruşturma izin talebine, Adana Valiliği'nden "soruşturma izni verilmemesine" kararı çıktı.

Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü dönemine dair yürütülen, "görevi kötüye kullanma" iddiasıyla başlatılan inceleme kapsamında, büyükşehirdeki 2 numaralı isim olan Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Şaban Acar ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin'le birlikte bürokrat ve memurlardan oluşan 8 isim hakkında kamu görevlilerinin yargılanmamasına ilişkin kararı, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletti.

Adana Valiliği tarafından alınan kararda, Adana Büyükşehir Belediyesi (eski) Genel Sekreteri Şaban Acar, (eski) Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin, Satın Alma ve İhale Dairesi (eski) Başkanı Oğuz Öznay, Satın Alma ve İhale Dairesi Başkanı Fehmi Korkmaz, Park ve Bahçeler Dairesi (eski) Başkanı İbrahim Serçe, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Fide ve Fidanlıklar Şube (eski) Müdürü Selami Burak, Satın Alma ve İhale Daire Başkanlığı Çevre Mühendisi Hayriye Hasşeker, Ziraat Mühendisi Yelda Mullaoğlu, Çevre Mühendisi Nagihan Kuzu Ulutatar ve Tekniker Fatih Köroğlu hakkında 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması talebine, "kovuşturmaya yer yoktur" denildi. 

Bunun üzerine Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Adana Valiliği'nin soruşturmaya izin vermemesine binaen kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi. İlgili kararda itiraz yolu açık olduğu belirtildi.

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
İki Katlı Evde Çıkan Yangın Ucuz Atlatıldı
İki Katlı Evde Çıkan Yangın Ucuz Atlatıldı
ddddd
Savcı Kararlı.. 4 Şüpheli Daha Gözaltında..
Savcı Kararlı.. 4 Şüpheli Daha Gözaltında..
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat