Advert
MANŞET HABERLER

AK Partili Başkan Hakkında Şok İddia...

AK Partili Başkan Hakkında Şok İddia...
AK Partili Başkan Hakkında Şok İddia... Ali Pekmezci
Advert
 

MHP’li Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan’ın dün ittifak ortağı AK Parti’nin karşı oyuna rağmen borçlanma yetkisi almasının ardından bugün gözler Tufanbeyli‘ye çevrildi. 

Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü’nün 2016 yılından beri aşırı borçlandığı iddia edildi, ayrıca Meclis’e bugün de yeni bir borçlanma yetkisi talebi ile geleceği öğrenildi. 

CHP Tufanbeyli Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Bekir Özdemir, konuya ilişkin şunları söyledi: 

“Başkan Remzi Ergü bugünkü Meclis toplantısında karşımıza yeni bir borçlanma talebi ile çıkacak. Bu konuda yetki isteyecek. Dört yıldan beri yılda en az iki kez bu tür taleplerle karşımıza çıkıyor. 

Son borçlanma yetkisi talebine red oyu kullanacağız. AK Parti ve MHP’nin 6 oyuna karşılık bizim 5 üyemiz bulunuyor. Dolayısıyla karar her türlü geçecek. Ancak önemli olan yasalara, usulüne uygun ve vicdanları rahatlatıcı olmasıdır kaynağın doğru kullanımıdır.”

TUFANBEYLİ’DE GEÇMİŞE DÖNÜK İDDİALAR...

Grup Başkanvekili Bekir Özdemir, şu iddiaları da dile getirdi: 

“2016 yılında 2 milyon İller Bankası kredisi kullanılmış, usulsüz olarak meclisten sadece genel borçlanma yetkisi alınmış ama bankaya meclis kararında olmayan ayrıntılı belgeyi meclis katip üyelerine imzalatıp sözde meclis kararı üreterek bu işlemi yapmıştır. Üstelik belediye bütçe gelirinin yüzde 10'undan fazlasına meclis onayı yeterli değilken bunu yapmış ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun görevi kötüye kullanma suçu işlemiştir.

2016 yılında bu sefer Denizbank’tan  1.24 milyon kredi yine aynı yöntemle usulsüz bir meclis kararı ki bu kararda kredi miktarı, nereden ve ne için kullanılacağı yoktur. Üstelik yine bankanın istediği formatta meclis kararını gerçekçi olmadan üretmiştir.

2018 yılında 600 bin TL Denizbank’tan yine aynı yöntemle meclis kararı ile kredi kullanılmıştır.

2018 yılında da yine aynı yöntemi kullanarak 1 milyon TL İller Bankası asfalt kredisi kullanmıştır.”

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Hızını Alamadı, Sulama Kanalına Uçtu
Hızını Alamadı, Sulama Kanalına Uçtu
ddddd
Ay Değil, Tunceli’deki Filyasyon Ekibi...
Ay Değil, Tunceli’deki Filyasyon Ekibi...
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat