Advert
MANŞET HABERLER

2020 Yılı Kasım Ayı Trafik Çalışmaları

2020 Yılı Kasım Ayı Trafik Çalışmaları
2020 Yılı Kasım Ayı Trafik Çalışmaları Ali Pekmezci
Advert
 

Adana Valiliğinden:

2020 Yılı Kasım Ayı Trafik Çalışmaları Değerlendirmesi Basın Açıklaması

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2020 yılı Kasım ayı içerisinde toplam 253.110 araç kontrol edilmiştir.

Kasım ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.938 araç trafikten men edilmiş, 796 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2020 yılı Kasım  ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 460 maddi hasarlı, 390 yaralamalı, ölümlü olmak üzere toplam 854 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 567 vatandaşımız yaralanmış, vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
ddddd
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat