Advert
MANŞET HABERLER

Çin’e İhracat Treni Adana’da da Polemik Konusu

Çin’e İhracat Treni Adana’da da Polemik Konusu
Çin’e İhracat Treni Adana’da da Polemik Konusu Ali Pekmezci
Advert
 

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), 4 Aralık’ta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı bir törenle İstanbul’dan Çin’e uğurlanan ilk ihracat treninin, Maltepe İstasyonu’nda üzerindeki pankartlar söküldükten sonra Halkalı Garı’na geri getirildiğini açıkladı.

Bu iddia üzerine konu Türkiye’de gündem maddesi oldu; TCDD Taşımacılık AŞ, ‘Çin’e giden ilk ihracat treni, Maltepe'den döndü' iddialarına yanıt verdi. 

Kurumdan yapılan açıklamada, “Trenimiz, Çin'e doğru yola çıkmadan önce, gümrükleme işlemleri ve Çin'den gelen ilave talepler için Halkalı İstasyonu'na uğramıştır. Bu gece Halkalı'dan Köseköy'e gelerek Çin yolculuğuna devam edecektir” denildi.

TARTIŞMA ADANA’DA DA DEVAM ETTİ..

Çin’e ihracat treni meselesinde yaşanan polemik Adana’da da tartışma konusu edildi.  

CHP Adana milletvekili Burhanettin Bulut ile AK Partili Yüreğir ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Furkan Bozkurt, sosyal medya üzerinden birbirlerine eleştiriler yönelttiler. 

Bozkurt’un CHP’li Bulut’a cevap vermesi ile başlayan sosyal medya tartışması şu şekilde: 

Burhanettin Bulut: Çin’e gönderdikleri “ilk ihracat treni” Halkalı Garı’nda çıktı. Çalışmayan motor için tören düzenlediler.

Sabotör kim?

Furkan Bozkurt: Sayın Burhanettin Bulut vekilim sesi iyice açalım motorun sesi gelsin.. Bir organizasyon hatasından medet ummaya çalışmak, yok yani çalışmasa mutlu mu olacaksınız anlamadım..

Burhanettin Bulut: Yok aksine sevindim çalıştığına. Allah korusun Hem Cumhurbaşkanlığının istediği şirkete verecekler hem de çalışmama ihtimali olunca çok endişe ettik tabi. Sabotör arayan kişi de çok panik oldu görmedin mi? 

Bir de vagonla ilgili de bir yorum at milli ve yerli vurgulu olsun ama. 

Furkan Bozkurt: Helikopter motorumuzu yapan firma TEİ (TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), 1985 yılında, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., General Electric (GE), Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) ve Türk Hava Kurumu (THK) arasında kurulmuş olan bir anonim şirkettir.)

Ülkemizin bu alanda dışa bağımlılığını azaltma yolunda acaba başka hangi kurumla çalışılabilirdi.. Açılış organizasyonunu yapan firma ile ilgili sorunu siz motoru üreten firma ile ilgili sorun zannettiniz sanırım..

Burhanettin Bulut: Hiç bilmiyorum, bu tür konular “ticari sır” diye bize bildirilmez. Ben oradaki konuşan kişi kimse o şahısın tv ekranına yansıyan sözlerini iletiyorum. Kaldı ki dışa bağımlılığı azaltacak üretim tesislerini hep savunduk, satılmasına da karşı geldik.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
ddddd
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat