Advert
MANŞET HABERLER

Açığa Alınan Müdür 6 Yıldır Koruma Altındaydı!

Açığa Alınan Müdür 6 Yıldır Koruma Altındaydı!
Açığa Alınan Müdür 6 Yıldır Koruma Altındaydı! Ali Pekmezci
Advert

 

Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyhan Çelik ve Şube Müdürü İbrahim Bektaş, ihaleye fesat karıştırdıkları ve kamu malına zarar verdikleri gerekçesiyle görevlerinden alındılar. 

Her iki ismin ortak özelliği ise haklarındaki iddia ve suçlamaların 2014 yılına kadar gitmesine karşın hiçbir işlem yapılmamış olması. Bu da “Seyhan Çelik ve İbrahim Bektaş’ı “Kim ya da kimler koruma altına aldı?” sorusuna yol açıyor. 

Müfettiş raporlarına göre Sarıçam İlçe Milli Eğitim’de 6 yıldır süregelen ‘imparatorluğun’ bu iki ismin arkasındaki siyasilere yarayıp yaramadığı merak ediliyor. 

DÜNKÜ HABERİMİZİN AYRINTILARI 

Sarıçam İlçe Milli Eğitim eski Müdürü Seyhan Çelik ve Şube Müdürü İbrahim Bektaş’ın geçmişe dönük birçok iddianın muhatabı olduğu ancak haklarında işlem yapılmadığı ortaya çıktı. 

Son olarak görevlendirilen müfettişler yaptıkları incelemeler sonucunda Seyhan Çelik ile Şube Müdürü hakkında (herkesin malumu) çarpıcı bilgilere ulaştı. Müfettiş raporunda “Mal beyanında bulunmamak, ihaleye fesat karıştırmak, Devlet memurunun onur ve vakarına yakışan davranış sergilememek, yüz kızartıcı ve utanç verici davranışlarda bulunmak” gibi ifadeler yer aldı. Bunun üzerine açığa almanın gerçekleştiği vurgulandı. 

Dikkati çeken dosyalardan biri de Tuğra Yemekçilik’e geçmişte verilen bir yemek ihalesi. İhaleyi aslında Petek Yemekçilik’in kazandığı, ancak ihalenin yasal olmayan bir şekilde ikinci olan Ramazan Teker'e ait Tuğra Yemekçilik’e verildiği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
ddddd
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat