Advert
MANŞET HABERLER

Başhekim, Hemşireye 500 Kere ‘Ben Salağım’ Yazdırttı

Başhekim, Hemşireye 500 Kere ‘Ben Salağım’ Yazdırttı
Başhekim, Hemşireye 500 Kere ‘Ben Salağım’ Yazdırttı Ali Pekmezci
Advert

 

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi’nde Başhekim Ayşegül Alkan’ın, görev yerinde bulunmayan bir hemşireye, 500 kez “Ben salağım servisimden başka bir servise gittim” yazdırmasına ilişkin tepkiler devam ederken Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nden de bir karar geldi.

İl Sağlık Müdürlüğü, sosyal medyada gündem olan ve oldukça tepki çeken olayın ardından Alkan hakkında soruşturma başlattı.

“ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Antalya Tabip Odası Başkanı Nursel Şahin, söz konusu olayın doğru olduğunu, başhekim tarafından gerçekleştirilen bu davranışın meslek onuruna aykırı olduğunu kaydetti. Onur kırıcı cezaya maruz kalan hemşirenin hukuki yollara başvuracağını söyleyen Şahin, şöyle konuştu: 

"Sağlık personelinin görev ve yetkileri yasalar çerçevesinde belirlenir. Eğer bunun dışında bir davranış varsa hukuk kurulları uygulanır. Ama insana öz saygısını kaybettirecek ve onu zorlayacak bu tür uygulamaları akıl almaz olarak değerlendiriyoruz. Başhekimin bu tutumunu şiddetle kınıyoruz.

Biz her türlü hukuki yardımda bulunacağımızı, yanında olacağımızı kendisine ilettik. Hemşire arkadaşımız olayın şokuyla çok kötü hissediyor kendini, çok ciddi bir baskı altında kalmış. Bir insana 500 kere böyle bir şey yazdırmak inanılmaz ve kabul edilemez.”

 “SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi’nin de olaya ilişkin tepkisi gecikmedi. Sürecin takipçisi olacaklarını söyleyen Şube Başkanı Şükran İçöz, şunları söyledi: “Yasaları sağlık emekçilerine karşı baskı unsuru olarak kullanmak ve onları sürekli baskı altında tutmak kabul edilemez.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Savcı Kararlı.. 4 Şüpheli Daha Gözaltında..
Savcı Kararlı.. 4 Şüpheli Daha Gözaltında..
ddddd
Aladağ İlçe Başkanı Belli Oldu: Ahmet Ballı
Aladağ İlçe Başkanı Belli Oldu: Ahmet Ballı
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat