Advert
MANŞET HABERLER

Kurtulanlar Sevinmesin.. İşte Kalıcı Semptomlar.!

Kurtulanlar Sevinmesin.. İşte Kalıcı Semptomlar.!
Kurtulanlar Sevinmesin.. İşte Kalıcı Semptomlar.! Ali Pekmezci
Advert

 

NTV'nin haberine göre İngiltere Ulusal İstatistik Bürosu (ONS), tarafından yayımlanan “uzun covid” raporunda, Covid-19’u yenen her on kişiden birinin hastalığı yendikten üç ay sonra kalıcı semptomlar yaşadığı ortaya konuldu.

Buna göre korona virüsten kurtulan  İngilizlerin yüzde 9, 9'u 12 hafta sonra, yüzde 21'i ise beş hafta sonra hala hastalığın kalıcı semptomlarından muzdarip olduğunu açıkladı.

KALP KRİZİ VE FELÇ RİSKİ ALTINDALAR

ONS rakamları ayrıca, Covid-19 geçirmeyen hastalara kıyasla korona virüse yakalanan kişilerde kalp krizi ve felç oranlarının 12 kat daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Yeni tip korona virüsten iyileşen binlerce insan, aylar sonra günlük hayatına dönmesini zorlaştıran semptomlarla mücadele etmeye devam ediyor. Hastaların, kronik yorgunluk ve bilişsel problemlerin birçok semptomunu bildirmesiyle oluşan durum "uzun süreli covid" olarak adlandırılıyor.

KORKUTAN SEMPTOMLAR

Uzun süreli Covid-19 semptomları arasında “yorgunluk”, “saç kaybı”, “kalp ritmi bozukluğu”, “bilişsel problemler”, “baş ağrısı”, "kas ağrısı”, “nefes almada güçlük”, “odaklanma problemi”, “üşüme ve titreme”, “uykusuzluk”, “halüsinasyon görme”, “ishal” ve “yüksek ateş” gibi semptomlar yer alıyor.

Araştırmacılar, bu semptomların, organlara, bağışıklık sistemine ve sinir sistemlerine verilen hasar nedeniyle korona virüsün 'sonradan etkileri' olduğuna inanıyor. Diğer taraftan doktorlar bu durumu, ilk enfeksiyondan on yıldan daha uzun bir süre sonra gelişebilen, yeterince anlaşılamayan bir durum olan polio sonrası sendroma benzetiyor.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
ddddd
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat