Advert
MANŞET HABERLER

Ceyhan Ticaret Odası Başkanı da Gözaltında!

Ceyhan Ticaret Odası Başkanı da Gözaltında!
Ceyhan Ticaret Odası Başkanı da Gözaltında! Ali Pekmezci
Advert
 

Ceyhan Belediyesi'ne bugün sabah saatlerinde yapılan rüşvet operasyonuna ilişkin Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yazılı açıklama geldi. Açıklamada imar müdürünün ruhsat başvurularında eksiklikler üzerinden rüşvet istemesi üzerine şüphelilerin teknik takibe alındığı ve sonrasında eş zamanlı operasyon yapıldığı öğrenildi.

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet ve irtikap iddialarıyla 23 zanlı hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi.

Zanlıları yakalamaya yönelik eş zamanlı operasyon düzenlediği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski Ceyhan Belediye Başkanı'nın talimatlarıyla aralarında Ceyhan Belediyesi İmar Müdürü G.D.D'nin de bulunduğu belediyede görevli bir kısım şüphelilerin, ilçedeki iş insanlarından imar ve ruhsatla ilgili eksiklikler gerekçe gösterilerek rüşvet talebinde bulundukları iddiaları üzerine soruşturma başlatılmıştır. Şüpheliler hakkında 5 Şubat'ta iletişimin tespiti, dinlenmesi ve kayda alınması kararı alındığı, soruşturma  kapsamında Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde kolluk güçlerince, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet ve irtikap suçlarından bugün eş zamanlı operasyon yapılmıştır. Aralarında iş insanları ve kamu görevlilerinin de olduğu 23 şüpheli gözaltına alınmış olup, soruşturma titizlikle sürdürülmektedir."
Bu arada Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can ve müteahhitler Murat İnanır ile Metin D.'nin de gözaltına alınanların ara bulunduğu açıklandı.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Hızını Alamadı, Sulama Kanalına Uçtu
Hızını Alamadı, Sulama Kanalına Uçtu
ddddd
Ay Değil, Tunceli’deki Filyasyon Ekibi...
Ay Değil, Tunceli’deki Filyasyon Ekibi...
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat