Advert
MANŞET HABERLER

ADASO Genel Sekreteri Kocaman’a Proje Tepkisi

ADASO Genel Sekreteri Kocaman’a Proje Tepkisi
ADASO Genel Sekreteri Kocaman’a Proje Tepkisi Ali Pekmezci
Advert
 

Adana Sanayi Odası Genel Sekreteri Bora Kocaman’a, kurum bünyesinde oluşturduğu Model Fabrika ile KOBİ proje danışmanlığında tekelcilik oluşturduğu tepkisi geldi. 

ADASO’nun, sayısı 20’ye yaklaşan proje danışmanlık firmalarına Model Fabrika ile rakip olmasının hiçbir ekonomik mantığı olmadığı dile getirildi. Ayrıca kendisi dışındaki danışmanlık firmalarının hazırlayıp ÇKA’ya (Çukurova Kalkınma Ajansı) sunarak kabul edilen projelerine de göz koyduğu ileri sürüldü. 

ADASO Genel Sekreteri Bora Kocaman’a yöneltilen eleştiriler şu şekilde: 

“Çukurova Kalkınma Ajansı’nın Yönetim Danışmanlığı hibe destek programı kapsamında Adana’da kazanan tüm projelerin danışmanlıklarının Model Fabrika’ya verildiğini duymuş bulunmaktayız. Adana’da Model Fabrika’nın hazırladığı hazırladığı projelerden 3 tanesi kabul edildi ve diğer danışmanlık firmalarının hazırladığı 4 proje kabul edilmiştir. Normalde 4 projenin danışmanlıklarını uygun fiyat ve kaliteli danışmanlık verecek farklı firmalar alması gerekirken ısrarla Model Fabrika’ya verilmek istenmesi ülkemizin ve KOBİ’lerimizin verimlilik ve rekabetçilikleri önemli ölçüde etkileyecek bir karardır.

Model fabrikalar tabi ki olmalı sanayicilere ve KOBİ’lere hizmet etmeli ama kendileri rekabet ve mücadele ederek, hak ederek sanayide ve KOBİ’lerimiz arasında kabul görmelidir. Başka danışmanlık firmalarının verecekleri danışmanlıkları ısrarla Model Fabrika’nın almak istemesi bu yapıyı asla ileri götüremeyecektir.

Çukurova Kalkınma Ajansı’nın diğer danışmanlık firmalarının vereceği hizmet kalitesi daha iyi hizmet süresi daha uzun ve danışman kalitesi daha iyi olmasına tercih edilmemeleri akıllarda birçok soru işareti oluşturmaktadır. Yapılacak bu yanlıştan kısa sürede dönülerek projesi kazanan KOBİ’lere hak eden Danışmanlık firmalarının hizmet vermesi kobilerimize, sanayimize ve ülkemize çok daha faydalı olacaktır. Aksi takdirde KOBİ’lerin ve Danışmanlık firmalarının kurumlara güveni önemli ölçüde sarsılacak ve Çukurova Kalkınma Ajansı’na projeler sunulmayacaktır. 

Bunun sonucunda da ana teması verimlilik ve rekabet gücünün arttırılması olan bir destek programı tekelci bir yapıya sahip olacak ve tüm bütçe verimsiz ve faydasız şekilde kullanılacaktır.

Sonuç olarak KOBİ’lerle sanayimizin gelişmesine katkı sağlayacak rekabetçiliğin ve hizmet kalitesinin ön planda olduğu hak edenin kazandığı bir destek programının Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından uygulanması çok önemlidir.”

 

 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Hızını Alamadı, Sulama Kanalına Uçtu
Hızını Alamadı, Sulama Kanalına Uçtu
ddddd
Ay Değil, Tunceli’deki Filyasyon Ekibi...
Ay Değil, Tunceli’deki Filyasyon Ekibi...
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat