Advert
MANŞET HABERLER

ANKA, Kadirli ve Andırınlıları Buluşturdu

ANKA, Kadirli ve Andırınlıları Buluşturdu
ANKA, Kadirli ve Andırınlıları Buluşturdu Ali Pekmezci
Advert
 

Adana'da kurulan ve kısa adı ANKA olan Andırınlılar Kadirlililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Zekeriya Doğuş Kabaağıl, "Adana'da yaşayan Kadirli ve Andırınlıları ANKA ile bir araya getirdik" dedi. 

Sarıçam Mahallesindeki Ihlamur Caddesi üzerinde bir bina kiralayarak 16 Ekim 2020 tarihinde dernek faaliyetlerine başladıklarını  söyleyen Başkan Zekeriya;

"Adana da kurulan derneğimizin amacı, iki kardeş şehir olan Andırın ve Kadirli'de doğmuş hemşerilerimizi Adana'da  tek çatı altında toplamak, sosyal ekonomik kültürel olarak kaynaştırmak, doğduğumuz yerden buralara taşıdığımız öz  kültürümüzü ve örf adet geleneklerimizi yaşatmak ve bu kazanımları  gelecek nesillere bozulmadan aktarmaktır" dedi. Hem kültürel hemde ekonomik anlamda hemşerilerimize  yardımcı olmak istiyoruz diye konuşan Kabaağıl' ilerleyen zamanlarda derneğimizin tüzüğünde belirttiğimiz sportif faliyetleri de aktif hale getirerek bir çok sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştireceğiz diye ilave etti. ANKA nın önceliğini  insan odaklı faaliyetler olarak tanımlayan ANKA başkanı Zekeriya Doğuş Kabaağıl; "Önce insan diyerek 11 kişilik yönetimimizle yola çıktık. Pandemi dolayısıyla hedef faaliyetlerimizin bir çoğunu askıya aldık. Bu kötü günlerin tez geçmesini diliyoruz. Sadece Andırınlı Kadirlili değil, kendini bize yakın hisseden herkese kapımız sonuna kadar açıktır, tüm hemşerilerimizi derneğimize bekliyoruz" dedi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
ddddd
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat