Advert
MANŞET HABERLER

ÇÜTAD’ın Aralık 2020 Sayısı Yayımlandı

ÇÜTAD’ın Aralık 2020 Sayısı Yayımlandı
ÇÜTAD’ın Aralık 2020 Sayısı Yayımlandı Ali Pekmezci
Advert
 

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Türkoloji Araştırmaları Merkezinin süreli yayınlarından olan ÇÜTAD’ın Aralık 2020 sayısı yayınlandı.

ÇÜTAM Müdürü Prof. Dr. Deniz Abik dergi hakkında bilgi vererek, Türkolojinin çalışma alanı içinde Türk dili, Türk edebiyatı, dilbilimi, Türk tarihi ve sanatı, Türk tiyatrosu, Türk halkları ve kültürleri ile Türkçenin öğretimi alanlarında özgün çalışmalar, çeviri eserler, tanıtma ve derleme yazılarının yer aldığı hakemli bir dergi olan ÇÜTAD’ın, matbu ve e-dergi (DergiPark) hâlinde yılda iki sayı olarak yayımlandığını söyledi.

Prof. Dr. Abik: “Türkoloji Çalışmalarına Katkı Sağlamaya Devam Edeceğiz”

Çukurova Üniversitesi Türkoloji Araştırmaları Merkezi’nin süreli yayınlarından olan ÇÜTAD’ın SOBİAD (Sosyal Bilimler Atıf Dizini), ULAKBİM (Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi), MLA (Modern Language Association) gibi ulusal ve uluslararası dizinlerde de tarandığını hatırlatan Prof. Dr. Abik ,Aralık 2020 sayısında (5.2) edebiyat, dilbilim ve eğitim bilimleri üzerine çeşitli araştırma makalelerinin, çeviri ve tanıtma yazılarının yer aldığını ifade etti.

ÇÜTAD’ın Türkoloji çalışmalarına katkı sağlamaya devam edeceğini hatırlatan Prof. Dr. Abik dergiye erişimin ise https://dergipark.org.tr/tr/pub/cutad adresinden ulaşılabileceğini söyledi.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
ddddd
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat