Advert
MANŞET HABERLER

Sadece Barut ve Bulut Sesini Yükseltti!

Sadece Barut ve Bulut Sesini Yükseltti!
Sadece Barut ve Bulut Sesini Yükseltti! Ali Pekmezci
Advert
 

ALİ PEKMEZCİ 
 

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet ve irtikap' suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatası geçen Mart ayında iptal edilen eski Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın da aralarında olduğu 23 kişi hakkında rüşvet alıp verdikleri gerekçesiyle gözaltı kararı çıktı. 

22 Aralık akşamı adliyeye sevk edilen şüphelilerin, sorgulanmaları, ifadelerinin alınmaları ve mahkemenin karar vermesi yaklaşık 33 saat sürdü. Bunlardan 8 şüpheli Cumhuriyet Savcısı tarafından salıverilirken, hakim karşısına çıkan Kadir Aydar, Gül Derya Demir, Murat İnanır, Şevket Açan ve Şeref Can tutuklandı. Selahattin Güler'e ev hapsi verilirken, 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kadir Aydar’ın tutuklanmasına yönelik Adana CHP’den ortak bir tavır sergilenmediği gözlendi. 

CHP milletvekili Ayhan Barut ve Burhanettin Bulut tepkilerini dile getirirken, Orhan Sümer ve Müzeyyen Şevkin sosyal medyada suskunluğunu korudu.  

Ayhan Barut; 

“Ceyhan’da halk iradesine darbe vurup mazbatasını iptal ettirdikleri seçilmiş Belediye Başkanımız Kadir Aydar, kısa sürede ilçenin kaderini değiştirdiği için adeta cezalandırılıyor.

Başkanlığı hukuk dışı yollarla elinden alınan, şimdi de mesnetsiz gerekçelerle tutuklanan başkanımızın ve belediyemizin yanındayız. Yılmayacağız!” şeklinde karara tepki gösterdi. 

Burhanettin Bulut da, 

“YSK tarafından daha önce mazbatası iptal edilen Ceyhan Belediye Başkanımız Kadir Aydar, tamamen SİYASİ bir operasyonun ardından, bugün de mesnetsiz suçlamalarla tutuklandı.

Ceyhan’ı güzelleştirip, Ceyhan’a hizmet etmekten başta bir amacı olmayan Kadir Aydar’a, belediye meclis üyelerimize ve Ceyhan Belediyemize bugün Ceyhan’a hizmet etmenin bedeli ödettiriliyor!

Ancak unutulmamalıdır ki; gerçeklerin er ya da geç gün yüzüne çıkma gibi bir huyu vardır. 

CHP Adana İl ve ilçe örgütleri ve milletvekillerimizle birlikte Ceyhan Belediyemizin, başkanımızın, meclis üyelerimizin yanındayız, sürecin de takipçisiyiz!” dedi. 

Buna karşın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay sessiz kalmayı tercih etti. 

Başkan Karalar, tutuklanmanın gerçekleştiği günün sabahı “Günaydın. İşimizin başındayız. Güzel Adana'mız için çalışmaya devam ediyoruz.” şeklinde paylaşımda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
ddddd
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat