Advert
MANŞET HABERLER

58 Saniyede 32 Meslek Grubuna Atama İstedi

58 Saniyede 32 Meslek Grubuna Atama İstedi
58 Saniyede 32 Meslek Grubuna Atama İstedi Ali Pekmezci
Advert


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, milyonlarca üniversite mezunu gencin atama çığlığını meclise taşıdı.
Tüm meslek gruplarında yaşanan adrese teslim atamaları, mülakat haksızlığını meclis genel kurulunda dile getiren Dr. Şevkin, 58 saniyelik süre içerisinde 32 ayrı meslek grubunun atama talebine dikkat çekti.
Son yıllarda her sabah milyonlarca üniversiteli gencin atama çığlıklarıyla uyandığına işaret eden Dr. Şevkin, “Diyaliz, cerrahi ameliyathane, ağız ve diş sağlığı, diş protez, tıbbi dökümantasyon, acil tıp,  laboratuvar, anestezi sekreterleri, fizyoterapistler, diyetisyenler, psikologlar, sosyolog, halk sağlığı, muhasebeciler ve harita kadastro mezunlarına, çevre teknikerlerine, eczacı teknikerlere ve 112 acil çağrı merkezi mezunlarına büyük ihtiyaç var ancak ya komik sayıda atama gerçekleşiyor ya da hiç atama yapılmıyor” dedi.
“İKTİDAR MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ”

Sayısı milyona yaklaşan öğretmen adaylarının 140 bin açığa rağmen 60 bin atama beklediğine vurgu yapan Dr. Şevkin, şunları söyledi:
“PİKTES’lilere, usta öğreticilere, ücretli öğretmenlere kadro verilmiyor. Mimar, mühendis, şehir plancıları, iktisadi idari bilimler fakültesi ve adalet meslek yüksekokulu mezunları elleri yüreklerinde kamuya atama bekliyor. Yüksek puan alan avukatlar, hakimler, savcılar, yüksek lisans öğrencileri, doktorlar ve daha bir çok meslek grubundan liyakat sahibi gençler ne yazık ki bazen saniyeler süren mülakatta eleniyor. Bu memlekette adrese teslim atamalar son bulmadıkça adaletten kalkınmadan kimse söz etmesin. İktidar milletvekillerine diyorum ki; hakkını arayan, emeğinin karşılığını almak isteyen milyonlarca gencimize kayıtsız kalmayın. Bu vebali daha fazla üstünüzde taşımayın.”

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
ddddd
Kocaispir: Hizmet Çıtası Daha da Yukarıya
Kocaispir: Hizmet Çıtası Daha da Yukarıya
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat