Advert
MANŞET HABERLER

Jokeyler de Süleyman Akdı’ya Başkaldırdı

Jokeyler de Süleyman Akdı’ya Başkaldırdı
Jokeyler de Süleyman Akdı’ya Başkaldırdı Ali Pekmezci
Advert

 

Açıklamanın tam metni:

22 Kasım 2020 Salı günü tüm medyada yer alan ‘Veliefendi Hipodromu’nda skandal görüntüler’ başlığı ile altında verilen ‘At yarışında geçtiğimiz perşembe günü vefat eden TJK Asli Üyesi Kemal Serdar Özçolak’ın (59) kaybının büyük üzüntüsü yaşanırken kuş merakıyla tanınan Özçolak’ın İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndaki değerli kuşlarının eski jokey Süleyman Akdı (71) tarafından merhumun ailesinden izinsiz ve habersiz alınması şoke etkisi yarattı.’ haberi nedeniyle derneğimiz üyelerine ve at yarışı camiasına bir açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Özçolak ailesi tarafından TJK TV yorumcusu ve Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi danışmanı eski jokey Süleyman Akdı hakkında Cumhuriyet Başsavcısına suç duyurusunda bulunulmasından dolayı adli süreç devam ettiği için bu konu ile ilgili yorumda bulunmayacağız.

Ayrıca özellikle belirtmek isteriz ki, 20 Kasım 2019 tarihinde Veliefendi hipodromunda yarış saatleri içerisinde derneğimizin Mali Müşavirine yanındaki grup ile birlikte hakaret edip küfürler savuran ve yanındaki şahıs tarafından fiili saldırıda bulunulmasına sebep olan eski jokey Süleyman Akdı hakkında Türkiye Jokey Kulübü Genel Müdürlüğü’ne ve Yüksek Komiserler Kurulu’na şikayet dilekçesi gönderilmişti. Ancak bu olayla alakalı gerekli soruşturmanın yapılmadığını ve sonuca ulaşmadığının bilinmesini isteriz.

Bu yaşanan olayın ardından, 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu, 5253 sayılı dernekler kanunu ve bu kanunlarla ilgili yönetmelik hükümleri yanı sıra dernek ana tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereği 21.11.2019 tarihinde derneğimizden ihraç edilmiştir.

TJK TV’de jokey ve aprantilere eleştirilerde bulunup yorum yapan ayrıca genç apranti adaylarına örnek olması gereken sayın Süleyman Akdı’yı camiamızın prestijinin zarar görmemesi için TJK TV’de program yapmasını ve Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nde görev almasını doğru bulmuyoruz.

                                                                      Saygılarımızla

 JOKEYLER DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
ddddd
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat