Advert
MANŞET HABERLER

Selim Kaya Jokeyliği Bıraktığını Duyurdu

Selim Kaya Jokeyliği Bıraktığını Duyurdu
Selim Kaya Jokeyliği Bıraktığını Duyurdu Ali Pekmezci
Advert

 

Ünlü jokey Selim Kaya az önce yaptığı açıklamada artık at binmeyeceğini duyurdu. 

İşte o paylaşım:

“30 yılı aşkın süredir aşkla yaptığım jokeyliğin büyük kısmını savaşarak girirken bu savaşın çoğunu da irademe karşı verdim,dolayısıyla savaşın tek kaybedeni oldu.Bugün aşkla yaşadığım jokeyliği bırakma kararı aldığımı açıkladım.

Siz değerli seyircilerin desteği yıllarca iterek beni buralara getirdi öncelikle sizlere daha sonrasında bana inanan mükemmel canlılara; atlara sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum.”

Selim Kaya bir anısını da şöyle anlatmıştı:

“90’lı yılların başında Adana’daydım. İzmir’den bir ata binmem için bana teklif geldi. O zamanlar, yolun çok başındaydım. Kağıdımı verdim, beni deklare ettiler. 44-45 kilo binecektim. Remazan Ağabeyim küplere bindi. ’Gidemezsin, binemezsin, nasıl gideceksin?’ diye. Gece kalktım, baktım herkes uyuyordu, ben de otogarın yolunu tuttum. 18 saat yolculuk sonrası İzmir’e vardım. Yarışa zar zor yetiştim. O ata bindim ve 4. oldum. Düşünün, o dönemlere, şartlara, zorluklara bakın. Bugün öyle mi? Ülke içindeki en uzak yerlere, 1 - 2 saatte gidebiliyorsunuz. Bu şartlarda apranti de jokey arkadaşlarımız da daha ileri gitmeli. Bir Ekrem Kurt, bir Halis Karataş benzeri isimler çıkartamıyorsak, düşünmek lazım.
Yarış ve para kazanmak ile iyi jokey olunmuyor. İş ahlakı, çalışma azmi, disiplin, disiplin, disiplin. Kazanırken hep çalışacaksın, kaybetmiş gibi hırsla işine dört elle sarılacaksın. Şimdiki bazı gençler biraz erken doyuyor, çok erken ’Oldum!’ diyor. Erken doyan çocuk, erken bırakır. Aprantilerde hedef nedir? Jokey olabilmek. Jokey oluyor çoğu, sonrası yok. Hedefi orada sınırlarsan biter o hedef.

Ben az yarış biniyorum, seçerek at üzerine çıkıyorum hedefim yok sanıyorlar. Öyle bir şey olur mu hiç! Hedefim olmadığı gün, ölürüm ben. Benim hayatım sadece burası, bu saha değil ki... Benim de sorunlarım, problemlerim, bir yaşamım, bir hayatım, yapmam gerekenler var. Hem kendi adıma hem ailem adına hem ülkem adına hem de çevrem adına."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
ddddd
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat