Advert
MANŞET HABERLER

“Sözcü Okumuyorum, Kimse de Satın Almasın”

“Sözcü Okumuyorum, Kimse de Satın Almasın”
“Sözcü Okumuyorum, Kimse de Satın Almasın” Ali Pekmezci
Advert
 

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021’in ilk açıklamasını Cuma namazı çıkışında yaptı. Almanya ile ortak aşı üretiminin görüşüldüğünü söyleyen Erdoğan, CHP’li Fikri Sağlar’ı türbanla ilgili açıklamaları nedeniyle hedef aldı. 

Erdoğan, Ayasofya’nın ibadete açılmasını eleştiren Sözcü gazetesini de hedefine koydu.

AKP genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, CHP’li Fikri Sağlar’ı türbanla ilgili açıklamaları nedeniyle hedef aldı. Erdoğan, Ayasofya’nın ibadete açılmasını eleştiren Sözcü gazetesini de hedefine koydu.

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:

“Bunu (Fikri Sağlar) zatın kendisine sormak lazım. Bu zat bu çağda yaşamıyor. Çok gerilerde kaldı. Bu CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansımasıdır. Bu faşist anlayış hala yaşamını sürdürüyor. Bu başörtülü kızlarımız yıllarca üniversitelerin kapılarından çevrildi. İnsanın giyimine kuşamına göre değerlendireceksek, bunu fikir özgürlüğü olarak anlatmak mümkün değildir. Bunlar inanç, fikir özgürlüğünden bahşediyor. Bırakın artık bu işleri. 50'li yıllardaki CHP'nin olduğunu, yaşam tarzı olarak hala insanların yaşamlarına müdahale ettiklerini görmek istemiyoruz. Bay Kemal yanına 20 tane başörtülü koysa senin ne olduğunu millet iyi biliyor. Hakim, savcı, polis bu ülkenin her kurumunda görecekler. Şartlar belli.

Devletin hangi kurumuna hangi şartlarla girilir bellidir. Bunlar daha çok şey görecekler. Bu kuralları da ayaküstü bunların değiştirme hakkı ve yetkisi yoktur. Oy almak için bazı yerlerde başörtülü birkaç kişiyi de vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi inandırmıyor.

Bay Fikri sen çağın dışında kaldın, tabii Bay Kemal bir şey söyleyemiyor.”

BASINI HEDEF ALDI

Erdoğan, Sözcü gazetesinin bugünkü manşetinde Ayasofya’nın ibadete açılmasına yönelik eleştirinin sorulması üzerine de, “Ben sözcü gazetesi okumuyorum. Kimse de para verip almasın!” dedi. Erdoğan, “Ayasofya 2020 yılının adeta taçlı yıldızıdır” ifadesini kullandı.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
ddddd
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat