Advert
MANŞET HABERLER

Kriz, Korona Dinlemeyip Aidata Zam Yaptılar!

Kriz, Korona Dinlemeyip Aidata Zam Yaptılar!
Kriz, Korona Dinlemeyip Aidata Zam Yaptılar! Ali Pekmezci
Advert


Adana Ticaret Odası kriz kriz dinlemeyip üye aidatlarını yüzde 9,5 oranında artırdı. Buna karşılık Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) 2021 yılı üye aidatlarına zam yapmama kararı aldı. 

ALTSO’nun almış olduğu bu örnek karar tüm kesimler tarafından takdirle karşılanırken her fırsatta üyelerinin Pandemi sürecinden dolayı olumsuz etkilendiğini ve devlet tarafından desteklenmeleri gerektiği yönünde açıklamalar yapan Adana Ticaret Odası’nın (ATO) Aralık ayı meclis toplantısı da elektronik ortamda İsmail Acı başkanlığında yapıldı. 

Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Menevşe’nin konuşmasının ardından bazı üyeler, devletin kira ve sosyal destek verdiği Odaya kayıtlı şahıs şirketlerinden çok düşük meblağ tutacağından 2021 yılında aidat alınmamasını önerdi. Bazı üyelerin bu yöndeki talep ve 2021 yılı aidatlarının artırılmamasını istemelerine karşın ATO yönetimi üyelerini hayal kırıklığına uğrattı. Toplantıda Oda aidat ve kayıt ücretlerini yüzde 9,5 oranında artıran ATO’nun 2021 yılı bütçesi 36 milyon lira oldu.

ALANYA’DA ODADAN DUYARLI DAVRANIŞ...

Odaların Aralık ayı yani yılın son meclis toplantıları elektronik ortamda yapıldı. Oda üyelerinin bir çoğu yeni yılda Oda aidatlarının artırılıp artırılmayacağını merakla bekliyordu. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) Aralık ayı olağan meclis toplantısı da Başkan Vekili Yakup Koca başkanlığında gerçekleştirildi. Açılış, yoklama ve mazeretlerin görüşülmesinin ardından Başkan Mehmet Şahin, meclis üyelerini bilgilendirdi. Pandemi nedeniyle iş insanlarının yaşadıkları sıkıntıları göz önüne aldıklarını belirten Başkan Şahin, “İş insanlarımızın durumu ortada. Bu durumu göz önüne alarak 2021 yılı için de oda aidat ve tarifelerinde hiçbir artış yapmıyoruz” dedi.

                                   

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
ddddd
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat