Advert
MANŞET HABERLER

“Belediyeden 2 Bin 754 Lira Aldım, O Yüzden Tweet Attım“

“Belediyeden 2 Bin 754 Lira Aldım, O Yüzden Tweet Attım“
“Belediyeden 2 Bin 754 Lira Aldım, O Yüzden Tweet Attım“ Ali Pekmezci
Advert


Milli Piyango yılbaşı çekilişinde satılmayan üç biletin ikramiye tutarı olan 75 milyon liranın SMA hastası çocuklar için kullanılmasına yönelik kampanyanın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Ülkemizde SMA hastalığı görülmeyene, mevcut tüm hastalarımız tedavi edilene kadar mücadelemiz devam edecektir," dedi.

Sosyal medyadan, Varlık Fonu'na kalan 75 milyon liralık ikramiye tutarının SMA hastası çocuklar için kullanılması için kampanya başlatılmış, gün boyu on binlerce paylaşım yapılmıştı. Kampanya üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İlaç şirketlerinin baskısı ile çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Ülkemizde SMA hastalığı görülmeyene, mevcut tüm hastalarımız tedavi edilene kadar mücadelemiz devam edecektir." dedi.

Koca açıklamasında "Hastalıkların tedavisi ise sosyal medyadan sahte kahramanlıklar sergileyerek değil, bilimin gösterdiği yolu takip ederek gerçekleştirilir," ifadelerini kullandı.

Bakanın açıklaması sonrası kampanyaya katılan ünlü isimlerden Cem Yılmaz, "Tamam yine siz haklısınız. Bildiğiniz gibi yapın sevgili kardeşim. Ben belediyeden 2.754 lira aldım o yüzden tweet attım.Gecen hafta da 3 aile şahsen yardım istemişti ,yaptım. Meğer büyük bir oyun varmış yalan söylüyorlarmış.Uyardıgınız için tesekkürler. Sagolun.Bir daha yapmam." ifadelerini paylaştı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Savcı Kararlı.. 4 Şüpheli Daha Gözaltında..
Savcı Kararlı.. 4 Şüpheli Daha Gözaltında..
ddddd
Aladağ İlçe Başkanı Belli Oldu: Ahmet Ballı
Aladağ İlçe Başkanı Belli Oldu: Ahmet Ballı
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat