Advert
MANŞET HABERLER

CHP’li Meclis Üyeleri Akay’a Başkaldırdı!

CHP’li Meclis Üyeleri Akay’a Başkaldırdı!
CHP’li Meclis Üyeleri Akay’a Başkaldırdı! Ali Pekmezci
Advert


Seyhan Belediyesi Meclisi'nde bugün yapılan denetim komisyonunda Akif Akay’a büyük şok. 

CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan'ın meclis oturumu öncesinde Millet İttifakı grubunu toplantıya davet etti. CHP ve İYİ Partili üyelerden oluşan davetli meclis üyelerinden toplantıya sadece 7 kişi katıldı.

Ahmet Dardağan ile Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Millet İttifakı olarak Uğur Büyükkantarcı, Nilüfer Korkmaz ve Gülcan Bingöl'ün denetim komisyonunda yer almasını, bunun için de Millet İttifakı'na mensup meclis üyelerinin buna göre oylamaya katılmasını istedi.

MİLLET İTTİFAKINDAN ALTERNATİF ADAYLAR

Dardağan ve Akay'a muhalif olan ve meclis öncesi toplantıya katılmayı reddeden meclis üyeleri ise Süleyman Sözütek (CHP), Nilüfer Korkmaz (CHP) ve Batur Eroğlu'nu (İYİ Parti) aday gösterirken, Cumhur İttifakı’nın adayları da Şule Özülkü ve Şehmus Uçar oldu.

Denetim komisyonu üye seçimi için yapılan oylama sonucunda AK Parti'den Şule Özülkü, MHP'den Şehmus Uçar, İYİ Parti'den Batur Eroğlu, CHP'den Nülifer Korkmaz ve Süleyman Sözütek komisyona seçildi.

Seyhan Belediyesi Meclisinde Cumhur İttifakı'nın 16, Millet İttifakı'nın ise 29 üyesi bulunuyor. Millet İttifakı'nın çoğunluğu elinde bulundurmasına karşın komisyon için yapılan oylamada, Cumhur ittifakı üyelerinin daha fazla oy alması ayrıca dikkat çekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
İki Katlı Evde Çıkan Yangın Ucuz Atlatıldı
İki Katlı Evde Çıkan Yangın Ucuz Atlatıldı
ddddd
Savcı Kararlı.. 4 Şüpheli Daha Gözaltında..
Savcı Kararlı.. 4 Şüpheli Daha Gözaltında..
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat