fmasaj Seyhan’daki Seçim Skandalı Ankara’lık Oluyor!
Advert
MANŞET HABERLER

Seyhan’daki Seçim Skandalı Ankara’lık Oluyor!

Seyhan’daki Seçim Skandalı Ankara’lık Oluyor!
Seyhan’daki Seçim Skandalı Ankara’lık Oluyor! Ali Pekmezci
Advert
 

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, Seyhan Belediyesi Meclisi Denetim Kurulu seçiminde yaşanan bölünmüşlüğün inceleme altına alındığını açıkladı. 

Başkan Çelebi, “Böyle şey olmaz. Çok başlılık ve bölünmüşlük bizim belediyemizde yaşanmamalı. Bugün gerekli kişilerle görüşüp bir rapor tutacağım” dedi. 

CHP İl Başkanı, Seyhan Belediyesi ile ilgili konuları genel merkeze ileteceği açıklamasında da bulundu. 

Dünkü Denetim Kurulu seçiminde Başkan Akif Akay’ın dayatmasına karşı çıkan CHP’li meclis üyeleri kendi gösterdikleri adayların seçilmesini sağlamıştı. 

 

İŞTE O HABERİMİZ...

 

Seyhan Belediyesi Meclisi’nde bugün yapılan denetim komisyonunda Akif Akay’a büyük şok. 

CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan'ın meclis oturumu öncesinde Millet İttifakı grubunu toplantıya davet etti. CHP ve İYİ Partili üyelerden oluşan davetli meclis üyelerinden toplantıya sadece 7 kişi katıldı.

Ahmet Dardağan ile Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Millet İttifakı olarak Uğur Büyükkantarcı, Nilüfer Korkmaz ve Gülcan Bingöl'ün denetim komisyonunda yer almasını, bunun için de Millet İttifakı'na mensup meclis üyelerinin buna göre oylamaya katılmasını istedi.

MİLLET İTTİFAKINDAN ALTERNATİF ADAYLAR

Dardağan ve Akay'a muhalif olan ve meclis öncesi toplantıya katılmayı reddeden meclis üyeleri ise Süleyman Sözütek (CHP), Nilüfer Korkmaz (CHP) ve Batur Eroğlu'nu (İYİ Parti) aday gösterirken, Cumhur İttifakı’nın adayları da Şule Özülkü ve Şehmus Uçar oldu.

Denetim Komisyonu üye seçimi için yapılan oylama sonucunda AK Parti'den Şule Özülkü, MHP'den Şehmus Uçar, İYİ Parti'den Batur Eroğlu, CHP'den Nilüfer Korkmaz ve Süleyman Sözütek komisyona seçildi.

Seyhan Belediyesi Meclisinde Cumhur İttifakı'nın 16, Millet İttifakı'nın ise 29 üyesi bulunuyor. Millet İttifakı'nın çoğunluğu elinde bulundurmasına karşın komisyon için yapılan oylamada, Cumhur İttifakı üyelerinin daha fazla oy alması ayrıca dikkat çekti.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ceyhan Belediyesi’nden Yağmura Karşı Önlemler
Ceyhan Belediyesi’nden Yağmura Karşı Önlemler
ddddd
Yangında Cesedi Tanınmaz Hale Geldi
Yangında Cesedi Tanınmaz Hale Geldi
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat