Advert
MANŞET HABERLER

“Partim Karşı Çıktı; AKP’liyi Encümene Seçtirdim”

“Partim Karşı Çıktı; AKP’liyi Encümene Seçtirdim”
“Partim Karşı Çıktı; AKP’liyi Encümene Seçtirdim” Ali Pekmezci
Advert


Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, suskunluğunu son meclis toplantısında bozdu ve kürsüden yapılan konuşmalara, isim isim cevap verdi. Başkan Akay'ın, cevapları arasındaki Sevda Erdede ismi mecliste soğuk duş etkisini yarattı.

AK Partili ve MHP'li meclis üyelerine cevap vermekle yetinmeyip, CHP'li meclis üyelerine de cevap veren Akif Akay, “Parti mensubu arkadaşlarımla kötü olmama rağmen, Bir AK Partili arkadaşımı (Sevda Erdede) encümene girmesini sağladım” dedi. 

AKİF AKAY BAŞKA NELER SÖYLEDİ?

"Değerli arkadaşlarım, 

Bugüne kadar kürsüde yapılan konuşmaları dikkatle dinledim. Yapılan eleştirileri önemsedim, dikkate aldım. Dikkat edilmişse sadece hakaret niteliğinde sözcük kullanıldığında müdahalem oldu. Tümüyle hayal mahsulü olan suçlamalar için bile sessiz kaldım. Suskunluğum sadece tartışma yaratmamak ve gerçeklerin nasıl olsa zaman içinde açığa çıkacak olmasındandı. Bir arkadaşım “ya söylenenler doğru ya da bu davranışımın kendilerini önemsememem, yok saymam” demek olduğunu söyleyince bu kez konuşmalara az da olsa yanıt verme gereği duydum. 

"SÖZLERİNİ SEYHAN İÇİN ŞANS OLARAK DEĞERLENDİRİYORUM"

Sırayla başlayım yanıtlarıma. Önce Sayın Limoncu’dan. Öncelikle bir saptaması için, birilerine yanıt verdiği için kendisine teşekkür ederim. İlkokuldan başlamak üzere tüm eğitimi süresince, iş ve sosyal yaşamda daima ilk sıralarda yer alan birinin “Belediyeyi kendi kafanızla yönetiyorsunuz” demesini Seyhan için bir şans olarak değerlendiriyorum. Yaşamım boyunca takım çalışmaları içinde ne denli başarılı olduğumu benimle çalışanlar çok iyi bilir. En İyi oyuncularla çalışmak kendine güvenen her liderin istediği bir şeydir. En iyi bulunamıyorsa, ki bu kısmen göreceli bir kavramdır, mevcut iyilerle takım kurmak liderin yaptığı şeydir.

Bir iki soruya hemen yanıt vereyim. Cüneyt Patır devam eden bir soruşturma ve denetleme nedeniyle uzun süre yerinde kaldı. Onu değiştirmemin denetime müdahale olacağı düşüncesiyle böyle bir uygulamayı tercih ettim. Nitekim bir suçlama olmaksızın sonuçlanan denetim sonrasında arkadaşımın yeri değiştirildi. 

ÇİNKILIÇ AÇIKLAMASI

Başkan yardımcımız Rukiye Çinkılıç’ın birikmiş izinlerini kullanmaya başlaması doğrudan kendi isteğiyle olmuştur. Bu izin döneminde birilerinin daha fazla iş üslenmesi onların mübarekliğinden değil zorunluluk nedeniyledir. Dokuz başkan yardımcılığının sizin tabirinizle “daha bilgili, daha tecrübeli, daha birikimli”  kişilerle tamamlanması için yardımcı olursanız da memnun olurum. 

15 YILLIK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ ATIL BEKLİYOR

Yapılan işlerin belediyecilik olmadığını ifade ediyorsunuz. Belediyecilik konusunda ise daha önceki konuşmalarınızda da belirttiğiniz gibi en önemli şeyin Kentsel dönüşüm olduğunu ve bu konuda benim hiçbir şey yapmadığımı söylüyorsunuz. Siyaset yapmayı, başka yerler ile mukayese etmeyi sevmiyorum ancak burada sadece bir şeyi anımsatmak istiyorum. Partinize ait bir Belediyede 15 sene önce başlamış, evlerin bile yıkıldığı Sinanpaşa’da başlayamayan, Benim yanımda bizzat Cumhurbaşkanının Bakana talimatı ile başlaması emredilen Şehit Erkut Akbay da yapılamayan kentsel dönüşümü mevcut koşullarda benim nasıl yapacağımı bir anlatsanız. 

ADAY ADAYI OLMADAN BELEDİYE BAŞKANI OLDUM

Son bir şey de gelecek dönemler konusundaki niyet okuma ile ilgili söyleyeyim. Belediye Başkanlığı görevine siyaset yapmak üzere gelmedim. En sıradan bir konuda bile kararlarınızı siyaseten verdiğiniz için bunu böyle düşünmenizi yadırgamıyorum. Seçilmeden önce, adaylığım sırasında bile parti rozetimi çıkaracağımı her toplantıda ifade ettim. Seyhan’a bir şeyler katmak, Bazı kapıları aralamak ve Belediyemize kurumsal bir kimlik kazandırmak dışında bir amacım yok ve kimse beni bu amaçtan saptıramaz. Aday olmadan, hiçbir yere başvurmadan belediye başkanı oldum. Ve aday olabilmek için çalışma yapmayacağımın bilinmesini isterim. Halkın isteği ve Yüce Mevla’mın takdiri benim geleceğimin yegâne belirleyicisi olacaktır.

"HUKUKA SAYGISIZLIK"

Sevgili Şehmuz Uçar ile devam edeyim. Öncelikle Basın ile ilgili olarak görüşlerine yanıt vereyim. Düzenli olarak çıkan hemen tüm gazetelere aynı ölçüde yardım yapılıyor. Bunun bir örneği, Seyhan’a ait hemen hiçbir haberi sayfalarına aktarmayan Sevgili Uçar’ın amcaoğlunun, şaka tabi Soyadı benzerliğinden söylüyorum, gazetesini bile sistemden çıkarmadığımızdır.

Bir yanıt aslında temcit pilavı gibi ifade edilen Seyhan gazetesi ile ilgili olacak. “Belediyeyi defalarca zarara uğratan Seyhan gazetesi” diyor arkadaşım. Öncelikle bu gazete bir defa çıktı. Ayrıca bu konuda alelacele çıkarılmış bir zimmet meselesi doğrudan Mahkeme tarafından iptal edildi. Ve zarara uğratılmanın söz konusu olmadığı yargı nezdinde belirlenmişken bunun tekrar tekrar ifade edilmesi en hafif deyimi ile hukuka saygısızlıktır.

"ASİL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALMAK MÜMKÜN OLMUYOR"

Kadro ihdası ile ilgili hata oluştuğundan bu yana hemen her meclis döneminde ifade edilen bir şey. Herhalde başka yanlış bulunmayınca buna gerek duyuluyor. Hatayı yapan kişi o zamandan beri görevinde değil. Asil Müdür olunca görevden almak mümkün olmuyor.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
Ziyapaşa Bulvarı’nda Trafik Kazası
ddddd
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
Teniste ATLI SPOR Farkı.. Adana’ya Yerleştiler..
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat