Advert
MANŞET HABERLER

Adana KOM Şube, İstihbaratçıyı Ters Köşeye Yatırdı!

Adana KOM Şube, İstihbaratçıyı Ters Köşeye Yatırdı!
Adana KOM Şube, İstihbaratçıyı Ters Köşeye Yatırdı! Ali Pekmezci
Advert
 

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM), aralarında 1 komiser ve 13 polisin bulunduğu, örgüt liderliğini de Murat T.’nin yaptığı 55 zanlıyı yakalamak için dev operasyon gerçekleştirmişti. Bunlardan 48’i gözaltına alınırken 7 zanlıyı arama çalışmaları devam ediyor. 

KOM Şube nezaretinde özel harekat polisleri dün tek tek evlerin kapılarını kırarak adreslere girdi. Zanlılar bir bir evlerinde yere yatırılıp gözaltına alındı. Zanlıların “adam öldürme, yaralama, nitelikli yağma, silah ve uyuşturucu ticareti” yaptıkları öne sürüldü.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda ise 11 tabanca, 10 tüfek, 71 bin 430 lira ve 1 kilo toz esrar ele geçirildi.

Bu arada operasyon kapsamında gözaltına alınan 1 komiser ve 13 polise yardım ve yataklıktan değil örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak suçlamasında bulunulduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan istihbaratçı polis bunlar arasında en kilit noktada olanı. Bu kişinin Karataş Ovası’ndaki birçok çiftçinin tarlasına, bahçesine el koyarak yaklaşık 200 dönümlük bahçeyi üzerine geçirdiği iddia ediliyor. Gözaltındaki diğer polis memurlarının da çete üyelerine ve bu istihbaratçıya destek olduğunu kesinleşti. 

Öte yandan Adana KOM Şube’nin başarılı operasyonu büyük gizlilik ve titizlikle yönettiği, bu yüzden istihbaratçı polisin ve öteki araştırmacı polislerin çete üyelerini uyaramadığı kaydediliyor.

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ddddd
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
Adana Yeni Bir Sanayi Sitesi Kazanacak
ddddd
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
Mersin Akkuyu’daki Patlama Planlı İmiş...
eşya depolama
uluslararası evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
sarıyer evden eve nakliyat