Seyhan’da Sandık ta Başkan da Kayıp

Seyhan’da Sandık ta Başkan da Kayıp
Advert
Adana Cumhuriyet Halk Partisi’nde Çukurova ilçesi ile başlayan delege seçimleri gerginliği Seyhan’da bir başka kimliğe büründü. 
Çukurova’da Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın delege seçimlerine karışması eleştirirken, Seyhan’da İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu’nun tarafından birçok mahallede sandık konmadığı ortaya çıktı. 
İl Başkanı Ayhan Barut şikayetler üzerine merkezde bulunan 6 mahalledeki delege seçimlerini (!) iptal ederek yenilenmesini istedi. 
Bu arada Seyhan’daki bazı mahallelerden de delege seçimi yapılmadığı ve listelerin masa başında belirlendiği yönünde şikayet dilekçeleri CHP il başkanlığına yağmaya başladı. 
KEMAL KILIÇDAROĞLU DA İSYAN EDİYOR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olağan kurultay sürecinde, mahalle delegesi seçimlerinde bazı yerlerde sandık konulmamasına isyan ederek, “Eğer Türkiye’de ‘adalet’ talebinde bulunuyorsak, o zaman önce kendi içimizde adaleti sağlayacağız. Her yerde sandık konulacak. Sandıktan kim çıkarsa saygı duyacağız” talimatını verdi.
‘ÖNCE KENDİ İÇİMİZDE ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ’
Kılıçdaroğlu, “Bir kişiyi küstürmek yok. Referandumda ‘Hayır’ diyen herkesin CHP’deki demokratik uygulamaları görebilmesi için mahalle delegesi seçimi dahil her aşamada sandık konulacak. Eğer Türkiye’de ‘adalet’ talebinde bulunuyorsak, o zaman önce kendi içimizde adaleti sağlayacağız. Partinin her üyesi istediği yere aday olabilir. Bize düşen görev, hangi birim için seçim yapılırsa yapılsın, sandığın konulmasını ve seçimlerin adil ve şeffaf bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktır. Sandıktan kim çıkarsa saygı duyacağız. Parti içi demokrasi konusunda herkese örnek olacağız. Buna uymayan varsa gereğini yapacağız” uyarısında bulundu.
‘KAVGA EDENLE YOLUMUZU AYIRACAĞIZ’
Kurultay sürecinde parti yönetiminin göstereceği demokratik tavır ve olgunluğa gölge düşürecek kişilerin de çıkabileceğine dikkat çeken CHP lideri, “Demokratik yarış sonucunda kaybeden gidip kazananın elini kaldıracak. Küsmek, darılmak, kavga etmek yok. Kavga edenlerle yolumuzu ayıracağız. Bizim, kendisi için değil, partisi ve ülkesi için çocuklarının geleceği için mücadele edecek dava adamlarına ihtiyacımız var” dedi. 
 
istanbul evden eve nakliyat replika saat esenler evden eve nakliyat

düzce emlak

kurtköy evden eve nakliyat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Emekçileri Şiddeti Protesto Etti
Sağlık Emekçileri Şiddeti Protesto Etti
Bakan Yardımcılıklarına Getirilen İsimler..
Bakan Yardımcılıklarına Getirilen İsimler..