Baş: Odalarda FETÖ Tehlikesi Var

Baş: Odalarda FETÖ Tehlikesi Var
Advert
Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir’in, FETÖ’nün iş dünyasının çatı örgütleri olan oda ve borsaların yönetimlerini ele geçirmek için halen aktif bir şekilde çalıştığını söylemesine Adana Ticaret Odası (ATO) eski Başkanı ve Başkan adayı Şaban Baş’tan destek geldi. Baş, “Sayın Özdebir’in açıklaması gerçekleri yansıtmaktadır” dedi. 
Baş, FETÖ’cülerin halen TOBB’a bağlı odalardaki etkinliğin devam ettiğini belirterek,”Cumhurbaşkanı ve Hükümetin FETÖ konusunda etkin mücadelesini destekliyoruz. Ancak birçok adli kuruluşlarda FETÖ dava dosyaları bekletilmektedir. Süre uzatılıp zaman aşımına uğratılmak isteniyor olabilir. Odalarda başkan, yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyeleri arasında olanlar istifa etmemektedirler.  Bunlar halen etkin olup odaları ele geçirecek güçtedirler” dedi.
ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in bu konudaki açıklamasının yerinde bir hareket olduğunu kaydeden Adana Ticaret Odası Başkan Adayı Şaban Baş, yargının da Cumhurbaşkanı ve Hükümete yardımcı olması gerektiğini söyledi.
Odalardaki FETÖ’cü olanları kendi istekleri ile istifa etmeye ve bir daha aday olmamaya davet ettiğini belirten Baş, “Onlar kendilerini biliyor. Soruşturmaların selameti ve belge ve bilgilerin karartılmaması için bunu yapmak zorundadırlar. Ancak, aklandıktan sonra yeniden aday olmalıdırlar” ifadelerini kullandı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Yengesini Öldürmek İsterken Yakalandı
Yengesini Öldürmek İsterken Yakalandı
Kadın Muhtarlar Çalıştayı Adana’da Yapıldı
Kadın Muhtarlar Çalıştayı Adana’da Yapıldı