Kolcu: Seyhan’da Seçim Bıçak Sırtında

Kolcu: Seyhan’da Seçim Bıçak Sırtında
Advert
Gündemdeki isim Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan İlçe Başkanı Abdullah Kolcu, editörümüz Ali Pekmezci’ye partideki delege seçimleri sürecine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.. 
Kolcu, 550 bin seçmeni ve 1500 sandığı olan bir ilçede görev yaptığını hatırlatarak, CHP’de bütünlüğü sağlamak ve ayrışmanın önüne geçmek için büyük çaba harcadığını söyledi..
CHP İl Başkanı Ayhan Barut’un daha yolun başında anlattığı gibi uzlaşma yöntemini Seyhan’da denediklerini, çok büyük oranda da başarılı olduklarını vurgulayan Abeydullah Kolcu şöyle devam etti:
“Gerek 1 Kasım seçimlerinde gerek referandumda Seyhan’da başarılı sonuçlar elde ettik ve bu kadro büyük emek verdi.. Uzlaşma yoluyla belirlediğimiz ilçe delege listesi ağırlıklı olarak bu iki seçimden başarıyla çıkmış parti kadrolarımızdır.. Ne partim adına ne de kendi adıma riske girme lüksüm var.. 
Açıkça söylüyorum; Seyhan Belediyesi’ni tekrar kazanmamız bıçak sırtı bir durumdur.. Olası bir erken genel seçimde de CHP’nin Seyhan’daki başarısızlığına sebebiyet vermek istemem.. Beklentisine ulaşamayanlar ilçe örgütü yerine İl Başkanlığına koşuyor.. Sebebi partililerin malumudur.. Bunların hepsini genel merkezde tüm çıplaklığıyla dile getirdim.. Aynı kararlılıkla yoluma devam ediyorum..”
 
 
Çukurova CHP delege seçimlerine atıfta bulunan Abeydullah Kolcu, “Bakanlık yapmış Timurçin Savaş, Genel Sekreter Yardımcılığı yapmış Sedat Doğan, milletvekilliği yapmış Hulusi Güvel’i Çukurova İlçe delegesi yazmayanların konuşmaya hakkı yok, Seyhan’ı kurcalamaya da kalkışmasınlar” dedi.. 
CHP Seyhan İlçe Başkanı, Seyhandaki 96 mahallenin 92’ünde delege listesinin uzlaşmayla belirlendiğini, sadece 4 mahalle kaldığını altını çizerek; Reşatbey, Yeşilyurt, Akkapı ve Bey Mahalleleri delege listesinin de bugün tamamlanacağını sözlerine ekledi.. 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sonbaharda da Yazlık Sinema Keyfi...
Sonbaharda da Yazlık Sinema Keyfi...
Sarıeroğlu AKAPDER Yöneticilerini Kabul Etti
Sarıeroğlu AKAPDER Yöneticilerini Kabul Etti