Zihni Aldırmaz’ın Yargılanmakta Olduğunu Atladılar (!)

Zihni Aldırmaz’ın Yargılanmakta Olduğunu Atladılar (!)
Advert
Anadolu Ajansı’nın bugün yaptığı bir kulis haber CHP’yi Türkiye gündeminde konuşulur hale getirdi..
Bugüne kadar yoruma ya da kulise dayalı hiçbir habere yer vermeyen Anadolu Ajansı, CHP’nin büyükşehir belediye başkan adaylığı için adı geçen isimleri habere dönüştürdü.. 
Buna göre Adana için “Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın ismi kulislerde konuşulurken, Aytaç Durak'ın görevinden alınmasından sonra 2010-2014 yılları arası Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak görev yapan Zihni Aldırmaz da öne çıkan bir diğer isim..” yorumuna yer verildi..
İktidarın yayın organı konumundaki Anadolu Ajansı’nın bu haberde atladığı bir nokta vardı.. Çünkü Zihni Aldırmaz Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Kanuni Üniversitesi (FETÖ) dosyasında sanık olarak tutuksuz yargılanıyordu.. 
Yargı ve temyiz sürecinin yerel seçime kadar bitip bitmeyeceği de belirsizliğini koruyor.. 
Buna rağmen haberde Zihni Aldırmaz’la birlikte Zeydan Karalar’ın adının geçmesi, özellikle CHP kulislerinde “Ak Parti Adana’da Zeydan Karalar’ı mı karşısında Büyükşehir adayı görmek istiyor” değerlendirmesine yol açtı.. Bu durum ‘manipüle tartışmalarını’ da beraberinde getirdi.. 
Hatırlandığı gibi, CHP’de buna benzer bir olay 2011 yerel seçimlerinde yaşanmıştı.. Adana büyükşehir belediye başkanı adaylığı için adı geçen Aytaç Durak hakkında parti hukukçuları “Riskli olur” değerlendirmesini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sunmuştu.. Daha sonra da CHP’nin adayı olarak Yıldıray Arıkan açıklanmış, CHP Adana’da üçüncü parti olabilmişti.. 
istanbul evden eve nakliyat replika saat esenler evden eve nakliyat

düzce emlak

kurtköy evden eve nakliyat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Emekçileri Şiddeti Protesto Etti
Sağlık Emekçileri Şiddeti Protesto Etti
Bakan Yardımcılıklarına Getirilen İsimler..
Bakan Yardımcılıklarına Getirilen İsimler..