Parti Üyesi ‘Düşünce Suçu’ İşlemiş...

Parti Üyesi ‘Düşünce Suçu’ İşlemiş...
Advert
Ali PEKMEZCİ
 
CHP’de Çukurova ilçe de skandallar bitmek bilmiyor.. İlçedeki delege seçimlerinde beyaz listenin (Yüksel Erdoğan) kazandığı tek yer olan Karahan ilçe delegesi Emine Erkek ‘düşünce suçu’ işlediği iddiasıyla İfade vermek üzere partiye çağrıldı..
CHP Çukurova seçimlerinde üç delegenin belirlendiği Karahan Mahallesinde beyaz liste kazandı.. Beyaz listenin seçim çalışmalarını parti üyesi Emine Erkek yürüttü. 
 
 
Bilindiği gibi büyük tartışmalara neden olan Çukurova’daki seçimler CHP camiasında ve medyada büyük eleştirilere yol açmış, hatta konu genel merkeze kadar ulaşmıştı.. 
Seçim sonrası CHP üyesi Emine Erkek, bazı isimleri sosyal medya hesabından hakaret etmeksizin eleştirdi, bu konudaki düşüncelerini dile getirdi.. 
Ancak Yüksel Erdoğan’ın istifasından sonra CHP Çukurova ilçe başkanlığına getirilen Ali Uçar, düşünce suçu gibi ağır bir kavramı CHP ile özdeşleştirdi.. Uçar, Adolf Hitler’i bile imrendirecek şekilde ‘düşünce suçu işlediği’ gerekçesiyle parti üyesi Emine Erkek’e bir yazı göndererek ifade için partiye çağırdı.. 
 
 
CHP kaynakları, buradaki amacın iki liste çıkması halinde Emine Erkek ve bazı delegelerin Çukurova ilçe kongresinde oy kullanmasının önüne geçmek olduğunu ileri sürüyor.. 
Ülkeye demokrasi getireceğini söyleyen, özgürlükçü olduğunu iddia eden, biat kültürüne karşı çıkan, bu yüzden AKP iktidarını her fırsatta eleştiren bir partide bunlar olur mu, Adana’da oluyor.. 
 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meteorolojiden Uyarı: Yağmur ve Fırtına...
Meteorolojiden Uyarı: Yağmur ve Fırtına...
Çukurova, Dijital Dünyaya Evsahipliği Yapacak
Çukurova, Dijital Dünyaya Evsahipliği Yapacak