Eski Vali Yardımcısı ByLock’tan Tutuklandı

Eski Vali Yardımcısı ByLock’tan Tutuklandı
Advert
Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan eski Adana vali yardımcısı Ahmet Beyoğlu, telefonunda Bylock programı belirlenmesi üzerine tutuklandı.
Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, meslekten ihraç edilen tutuksuz sanık Beyoğlu ile avukatı katıldı.
Duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasında eski vali yardımcısı Beyoğlu'nun "silahlı terör örgütü üyesi olma" suçundan 15 yıl hapisle cezalandırılmasını istedi.
Sanık Beyoğlu ise savunmasında, telefonunda örgüt üyelerinin şifreli mesajlaşma programı "ByLock" çıktığı iddialarını kabul etmedi.
Bugüne kadar 2 telefon kullandığını belirten Beyoğlu, "Ben telefonuma ByLock yüklemedim ve kullanmadım, raporlarda yanlışlık olabilir. Kayıtların tekrar incelenmesini istiyorum." ifadesini kullandı.
Mahkeme heyeti, sanık Beyoğlu'nun telefonunda Bylock programı tespit edilmesi ve delil durumuna göre tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.
Telefonunda Bylock Tespit Edilen 3 Sanığa Tutuklama
Ayrıca Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında çoğu sağlık görevlisi biri tutuklu 13 kişinin "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılandığı davanın duruşmasında, telefonunda ByLock belirlendiği gerekçesiyle 3 sanık tutuklandı.
Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, dönemin askeri hastanesinde elektrik teknisyeni olarak çalışan tutuklu eski astsubay G.S, tutuksuz yargılanan kızı D.S.S. ve diğer bazı sanıklar ile avukatları katıldı.
Mahkeme Başkanının ByLock tutanaklarını okumasının ardından söz verdiği sanık G.S, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.
D.S.S. de 3 ayrı telefonda yüklü olduğu belirtilen ByLock'u kabul etmediğini belirtti. Bu telefon numaralarının kendisine ait olmadığını savunan D.S.S, "Başkasına ait olabilir." iddiasında bulundu. Telefon hattı sözleşmelerindeki imza ve yazı örnekleri gösterilen D.S.S, bunların da kendisine ait olmadığını öne sürdü. Diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmedi.Mahkeme heyeti, telefonlarında ByLock programı tespit edilen Ö.F.O, D.S.S. ile A.K'nın tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alışverişte Plastik Poşetler 25 Kuruş..
Alışverişte Plastik Poşetler 25 Kuruş..
Tutuklu Gazeteci Sayısı 3 Yılda 5 Kat Arttı
Tutuklu Gazeteci Sayısı 3 Yılda 5 Kat Arttı