Dünya Sorunları Çocukların Gündeminde

Dünya Sorunları Çocukların Gündeminde
Advert

   Birleşmiş Milletler Konferansı’nın bir çeşit simülasyonu olan Model United Nations (MUN) Konferansı, Adana’da da yapıldı. Öğrencilerin dünya sorunlarını masaya yatırdığıBEMUN’da Erkan Koleji’nden Orkun Sürür Yılmaz ‘TheBest Delegate’ ödülü aldı. 

   Seyhan Oteli’nde düzenlenen BEMUN etkinliğine Adana Erkan Koleji’nden Müge Yılmaz (İran), Arya Buket Şahırgöklü (Güney Kore), Okan Çerçi (Irak), Nihat Atakan Akın (İsrail), İsmail Kaan Börklü (Kuze Kore), Sude Bolat (Filipinler), Mehmet Ali Yeşil (Pakistan), Canberk Bağır (Türkiye), Serra Çelik (Birleşik Arap Emirlikleri), Orkun Sürür Yılmaz (HP-Zacharis Smith), Altay Erol (ABD) katıldılar. 3 gün süren etkinlikte öğrenciler Silahsızlanma ve Güvenlik (DISEC), Siyasi ve Sömürgeciliği Yok Etme (SPEC - POL), İnsan Hakları (HRC), Siber Terörizmin Önlenmesi (UCL) ve Harry Potter (HP) komitelerinde yer aldılar. Öğrenciler, yaptıkları araştırmalar ve çalışmalarını görev aldıkları komitelerde BM’ye sundular. Tüm konuşmaların İngilizce yapıldığı BEMUN etkinliğinde unutulmaz anılar da biriktiren öğrenciler, başarıları ile dikkat çektiler. Etkinlik sonunda sertifikaları alan öğrencilerden Orkun Sürür Yılmaz da, ‘The Best Delegate’ ödülü ile başarısını taçlandırdı. 

   Erkan Koleji İngilizce Bölüm Başkanı İpek Sağım, MUN etkinliklerinin BM Konferansı’nın simülasyonu olduğunu, etkinlikte öğrencilerin her ülkenin temsilci delegesi olarak görev alıp, yer aldıkları komitede araştırmalar yaparak, sunduklarını söyledi. Öğrencilerin dünya sorunlarını bu konferansta masaya yatırdıklarını kaydeden Sağım, “Adana’da yapılan BEMUN konferansına katılarak, üstün başarı sağlayan, dünya sorunlarını dile getirirken çözüm yolları da önerip, araştıran öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. 

 

babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız