Özel Ekin Koleji Eğitim-Öğretime Hazır: Açılış Coşkuluydu

Özel Ekin Koleji Eğitim-Öğretime Hazır: Açılış Coşkuluydu
Advert

Özel Ekin Koleji büyük bir coşku ve muhteşem bir katılım ile açıldı.Kurucular Savaş Ergün ve Nevzat Küçük çağdaş eğitim standartlarında kurdukları Özel Ekin Koleji için, ‘Tek amacımız ülkesini ve milletini seven, Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracak, geleneklerine bağlı, geçmişini unutmadan geleceği inşa edebilen, boş emellerle uğraşmaktan ziyade sorgulayan, çözen ve üreten bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak.’dediler.

Özel Ekin Koleji’nin açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Saim Donat, Adana Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Teftiş Kurulu Başkanı Yakup Uğurluay, Maarif Müfettişleri, Okul Müdürleri, çeşitli sendikaların ve kurumların yöneticileri, işadamları, okul öğrencileri, veliler ve öğretmenler katıldılar.

Özel Ekin Koleji Müdürü Hatice Büyüktatar okulun 250 öğrenci ve 40 personelle Eylül ayında eğitim-öğretime başladığını belirterek, ‘Okulumuzda anasınıfı, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi, spor ve sanat merkezi bölümlerimiz bulunmaktadır.Kaliteli bir eğitim vermek için yola çıktık.Hedefimiz Cumhuriyetin ilkelerine bağlı, çağdaş eğitimi benimsemiş, ana dilini iyi kullanan, dünya dillerine hakim, hedefleri olan bireyler yetiştirmek.’dedi.

Büyüktatar,  ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerin daha iyi bir donanıma sahip olması için Ekin Koleji olarak tüm çabayı göstereceklerini belirterek, ‘Çağdaş eğitim standartlarının, iyi eğitim görmüş bireylerin ve bilginin giderek daha büyük bir güç haline geldiği günümüzde, eğitimin bütün unsurları olarak bize büyük bir görev düşüyor.Bu bilinçle bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri, yenilikleri izlemek ve ülkemizin gelişmesine katkı sunmak, hatta belirleyici olmanın gururu ile eğitim kurumumuzun temellerini atmış bulunmaktayız. Bizleri bu günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz.Yeni eğitim-öğretim yılımız hayırlı, uğurlu olsun.’diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük özel okulların devletin yükünü hafiflettiğini belirterek, ‘Okulun kurucularına teşekkür ediyoruz. Ülkemizdeki öğrenci sayısı Avrupa Birliği öğrenci standardının üzerinde. Bizlerin de hedefi alanında uzman, öğrenci ile iyi iletişim kuran öğretmenlerle öğrencilerimizi yetiştirmek. Özel okul kurmak isteyenleri devlet olarak bizler de destekliyoruz.Eğitim-öğretime sundukları katkı için kurucularımızı kutluyor, başarılar diliyorum.’dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Taş, Sopa ve Silahlar Konuştu: Toplam 4 Yaralı
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız
Tezcan: Adana’ya Film Platosu Kuracağız