Final Okullarından Kan Bağışına Destek

Final Okullarından Kan Bağışına Destek
Advert
Kızılay Haftası sebebiyle Türk Kızılayı ile bir araya gelen Adana Final Okulları,  okullardaki sosyal sorumluluk bilincinin ne kadar önemli olduğunu gösterdi.
29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası kapsamında, Kızılay ve Özel Adana Final Okulları işbirliğinde “Kan Bağışı Kampanyası” düzenlendi. Bu yıl ikincisi düzenlenen kampanyaya; Türk Kızılayı’ndan Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Çetinkaya, Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr.Tunçhan Demir, Adana Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr.Ümit Tokgöz katılırken; Adana Final Okulları’ndan da Kurucu Şevket Ertem, Genel Müdür Turhan Orhan, diğer yöneticiler, öğretmenler, çalışanlar ve veliler katıldı.
”Damlaya Damlaya Can Olur” sloganı ile yürütülen kampanya, Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem ve Türk Kızılayı Orta Akdeniz Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr.Tunçhan Demir’in kan bağışında bulunması ile başladı.
Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı bir hayat kurtarmanın önemini vurgulayarak; “Velilerin kan bağışına yoğun ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Okullarda bu etkinliklerin yapılması, geleceğin bağışçılarına çok güzel örnek oluyor” dedi. Adana Final Okulları’na bu konudaki duyarlılığı ve çabası için teşekkür eden Saygılı, etkinlik sonrası Şevket Ertem’e plaket takdim etti.
Ertem, 41 yıldır kan bağışında bulunduğunu ifade ederek, “Çok anlamlı bir duygu. Uygun koşullara sahip her bireyin kan bağışına hassasiyet göstermesini ve bu duyguyu yaşamasını tavsiye ederim” dedi.
Okulda kan bağışı yapılırken bir yandan da Final Okulu öğrencileri, LÖSEV ile işbirliği yaparak kampanya başlattı ve LÖSEV ürünleri satarak bağış topladı. Öğrenciler, lösemi tedavisi gören çocukları neşelendirmek ve tedavi sürecinde destek 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gündoğdu Basket’ten Önemli Galibiyet
Gündoğdu Basket’ten Önemli Galibiyet
Fizik Tedavi Uzmanları Adana’da Buluştu
Fizik Tedavi Uzmanları Adana’da Buluştu