İlçe Eski Başkanı Ramazan Demir’in Babası...

İlçe Eski Başkanı Ramazan Demir’in Babası...
Advert
Adana’nın Pozantı ilçesindeki arsa işgalcisi AK Partili’nin İmam Hatip Lisesi yapılmasının neden önüne geçmeye çalıştığını belgelerine ulaştık. 
AK Parti Pozantı ilçe eski başkanı ve Belediye Başkan adayı Ramazan Demir’in babası Ali Demir, avukatı aracılığıyla imar planı bütünlüğünün bozulduğu gerekçesiyle İmam Hatip Lisesi yapılacak arsa üzerinde yürütmeyi durdurma kararı talep etti. Verilecek karar merakla bekleniyor. 
AB bakanı Ömer Çelik, Pozantı ziyareti sırasında okula Şehit Erkan Konuk’un adının verileceğine ve okulun açılışını şehidin ailesi ile birlikte açılış yapacaklarına dair söz vermişti. 
Bahsi geçen arsadaki işgalcilerin AK Partili olması ve şehidimiz adına yapılacak İmam Hatip Lisesine karşı çıkması dikkatleri üzerine çekti. 
HABERİMİZİN AYRINTISI...
2015 yılında İstanbul Borsa Başkanlığı görevinde bulunan Talat Ulussever’in girişimleriyle Pozantı ilçesinde İmam Hatip Lisesi yapılması için 3 milyon tl bütçe ayırıldı ve bu para Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildi.
O günden itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul inşaatının yapılması için çalışmalara başladı. Pozantı ilçesinde eğitim alanı olarak ayrılan yerlerde okul için hazırlanan projenin sığmaması üzerine yetkililer okul yapımı için arazi tespit çalışmaları yaptı.
Mülkiyeti hazine ye ait olan ve şu anda üniversitenin de eğitim verdiği bir bölgenin çok yakınında bulunan bir arazi tespit edildi. Araziyi yetkililerin uygun görmesi üzerine ivedi olarak tahsisi yapıldı ve belediye meclisi olağanüstü toplanarak imar düzenlemelerini AK Parti, MHP ve CHP Meclis üyelerinin de uygun görmesi ile imar değişikliği onaylandı. Projenin hayata geçmesi için süreci Ak Parti il başkanı Fikret Yeni ve Ak Parti milletvekilleri yakından takip etti.
Mülkiyeti hazineye ait olan ve okul yapılması için uygun görülen arazi üzerinde bulunan yüksek gerilim hattı milletvekili Tamer Dağlı ve il başkanı Fikret Yeni’nin girişimleri ile kısa süre içinde yeraltına alındı, inşaatın başlaması için hiç bir engel kalmadı.
Şaşırtıcı süreç bundan sonra yaşandı. 
Ak Parti milletvekili adaylarından ve 2014 yerel seçimlerinde Pozantı Belediye Başkanı adayı olan Ramazan Demir’in babası bu arazi üzerinde işgalci konumundaydı.
Ramazan Demir, mahkemeye yaptığı başvuruda okul inşaatının başka bir yere yapılmasını isteyerek yürütmenin durdurulması davası açtı.
AB bakanı Ömer Çelik’in Pozantı ziyareti sırasında okula Şehit Erkan Konuk’un adının verileceğine ve okulun açılışını şehidin ailesi ile birlikte açılış yapacaklarını söz vermiş olması, bu meseleyi kamuoyunda tartışma konusu haline getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahmut Tezcan: Sanayicinin Derdi Derdimizdir...
Mahmut Tezcan: Sanayicinin Derdi Derdimizdir...
GÜNDOĞDU’da Basketbolun Geleceği Konuşuldu
GÜNDOĞDU’da Basketbolun Geleceği Konuşuldu