Kahraman 2. Kez TBMM Başkanı

Kahraman 2. Kez TBMM Başkanı
Advert

2. kez TBMM Başkanlığı'na seçilen İsmail Kahraman kimdir, nereli, kaç yaşında merak ediliyor? Adayların hiçbiri ilk 2 turda TBMM Başkanı seçilmek için gerekli olan olan üye tam sayısının üçte iki (367) çoğunluğuna ulaşamadı. 3. turda Meclis Başlkanı seçilen İsmail Kahraman kimdir? 

 

AKP’ni adayı İsmail Kahraman 2. kez Meclis Başkanı seçildi. İlk turda İsmail Kahraman 260, Zekeriya Temizel 113, Celal Adan 40, Selma Irmak 39, Tamer Dağlı 38, Yusuf Halaçoğlu ise 6 oy aldı. Çoğunluk sağlanamadığı için 2. tur gerçekleştirildi. 2. turda da yeterli çoğunluğa ulaşılamayınca 3. tura geçildi. 3. turda İsmail Kahraman yeniden TBMM Başkan’ı oldu. Peki İsmail Kahraman Kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar…

İSMAİL KAHRAMAN KİMDİR?

İsmail Kahraman, 7 Aralık 1940 tarihinde Rize'de dünyaya gelen Türk hukukçu, 27. dönem Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı ve siyasetçidir. Eğitim hayatını Karabük'teki ilk ve ortaokulda, sonrasında Haydarpaşa Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

Üniversite mezuniyetinin ardından İstanbul Hukuk Fakültesi Talebe Cemiyeti'nde başkanlık ve yüksek öğrenim öğrencilerini temsil eden Milli Türk Talebe Birliği'nin Genel Başkanlığını yaptı.

 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahmut Tezcan: Sanayicinin Derdi Derdimizdir...
Mahmut Tezcan: Sanayicinin Derdi Derdimizdir...
GÜNDOĞDU’da Basketbolun Geleceği Konuşuldu
GÜNDOĞDU’da Basketbolun Geleceği Konuşuldu