Halil Gözüyeşil’in Sırrı Çözüldü

Halil Gözüyeşil’in Sırrı Çözüldü
Advert
Ali PEKMEZCİ 
 
DSP Çukurova İlçe Başkanı Halil Gözüyeşil'in, Çukurova Belediyesi aleyhindeki paylaşım yağmurunun perde arkası belli oldu.. Yerel seçim sürecinde Başkan Soner Çetin’in seçim bürosundaki emeklerinden ötürü işe aldığı Gözüyeşil’in Yol Müdürlüğündeki mesaisine gelmemekte direndiği için işine son verildiği öğrenildi..
Halil Gözüyeşil ilk aylarda Çukurova Belediyesi Yol Müdürlüğüne gelip çalıştı, ancak daha sonra mesaisini aksatmaya, işe gelmemeye başladı.. Bunun üzerine Başkan Soner Çetin, yardımcısı İsmail Özgen aracılığıyla bu ismi uyardı.. Ancak uyarılara rağmen mesaisine gelmeyip bankamatikçi olmakta direnen Gözüyeşil’in çıkışı verildi..
Halil Gözüyeşil, bunun ardından CHP’den istifa edip DSPye geçerek ilçe başkanı oldu.. 
Çukurova Belediyesi’ni hedef alan mesnetsiz suçlamalarının perde arkasında bu olayın yattığı gün gibi aşikar.. 
SARIÇAM’DAN ÇUKUROVA’YA CELAL GÜVEN: NE İŞ.?
Öte yandan CHP Sarıçam İlçe Başkanı Celal Güven'in, CHP'li Çukurova Belediyesi hakkındaki eleştirileri sosyal medyada beğenisi ve yorumu Adana CHP'de şok etkisi yarattı.. 
Partililerin tepkisini toplayan CHP'li Celal Güven, bilgi edinme yasasını gerekçe göstererek, herkesin belediyeden bilgi isteme hakkı olduğunu savunarak, CHP'li belediyeye yapılan sosyal medya saldırısının arkasında durduğunun mesajını vermişti.. 
CHP'liler ise Celal Güven'e, belediyede bir yönetim sorunu olması halinde konuşulacak yerin sosyal medya değil, danışma kurulları olduğunu hatırlatarak, CHP'nin kamuoyunda tartışılmasına izin vermesinin, partiye en büyük ihanet olduğunu belirtti..
BARUT: CELAL GÜVEN’E BAZI HATIRLATMALARIM OLACAK
Bu arada Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Ayhan Barut, objektifa.com’a yaptığı açıklamada Sarıçam İlçe Başkanı Celal Güven’le meseleyi konuşarak ona bazı hatırlatmalarda bulunacağını söyledi..
Barut, “Milletvekillerimiz olsun belediye başkanlarımız olsun partimizin seçilmişlerine medya ya da sosyal medya üzerinden eleştiri yönetilmesini doğru bulmuyorum.. Varsa bir beğenmediği ya da eleştirisi partinin ilgili kurulları var orada yapsın.. Konunun takipçisi olacağım, bunu da kendisine hatırlatacağım.. ” diye konuştu..
CHP Adana İl Başkanı, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’le de görüşüp polemiğe dair ayrıntılı bilgi edineceğini sözlerine ekledi.. 
babameraba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
AA Muhabiri Nişancı’nın Cenazesine Ulaşıldı
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”
“Emekli Bayram İkramiyeleri Artırılsın”